• Nemecký jazyk

• Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku (2023)

• 30.11.2023 12:16
        • November sa už tradične nesie v znamení konania školských kôl jazykových olympiád. Na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa uskutočnilo dňa 24. 11. 2023 školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 1A určenej pre žiakov 6. a 7. ročníka, a v kategórii 1B pre žiakov 8. a 9. ročníka. Súťaž prebiehala v zmysle Organizačného poriadku Olympiády v nemeckom jazyku.

Súťaže sa zúčastnilo 22 žiakov v oboch kategóriách. V kategórii 1A sa na 3. mieste umiestnil Filip Pangrác zo 7.C triedy, na 2. mieste Alexander Katanik zo 7.B triedy, víťazom sa stal Peter Bartko zo 7.B triedy.

V kategórii 1B sa na 3. mieste umiestnila Laura Pinzíková z 9.A triedy, na 2. mieste Tamara Semanišinová z 8.A triedy a 1. miesto obsadila Natália Sobeková z 9. A triedy.

Do okresného kola postupujú prví dvaja umiestnení žiaci za každú kategóriu. Zúčastneným prajeme veľa úspechov v súťažiach v nemeckom jazyku a postupujúcim blahoželáme k dosiahnutému úspechu.
          PhDr. Mária Bušiková

Fotoalbum sa otvorí po klliknutí na obrázok.