• Dejepis

• Údolie smrti

• 12.05.2020 18:51
          • Posielame Vám fotky z Údolia smrti. Keďže teraz sme doma, tieto fotky sú trocha staršie. Býva tam naša prababka. Po celom okolí sú porozmiestňované tanky, ako pozostatok z vojny. Ľudia, ktorí tam bývajú, alebo sa tam prídu pozrieť, tak majú tie hrôzy pred očami. Ešte aj v dnešnej dobe sa stane, že pri práci v lese sa nájde mína, alebo granát. Táto oblasť bola veľmi zamínovaná. Zahynulo tam veľa vojakov, aby pre nás vybojovali mier, preto sa to volá Údolie smrti. Nemali by sme na to zabúdať a mali by sme si to vážiť.
            Nina Kmecíková, 6.A

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
          • Údolie smrti a pamätníky na Dukle a vo Svidníku

• 10.05.2020 23:19
          • Dobrý deň, reagujeme na výzvu školy, dnes sme navštívili Údolie smrti a pamätníky na Dukle a vo Svidníku.
            Matej Pinzík, 6.B
            Alexandra Pinzíková, 5.A
            Laura Pinzíková, 5.A

• 75. výročie konca II. svetovej vojny

• 10.05.2020 09:59
          • Stará múdrosť hovorí: "Kto nepozná minulosť je, odsúdený na to, aby ju opakoval." Toto nemôžeme a nesmieme pripustiť, musíme si uchovávať hrdinstvo ľudí, ktorí položili svoje životy, ktorí poznali hrôzy vojny či koncentračných táborov, aby sme my, mohli prežiť náš život šťastný a pokojný. V tomto boji proti fašizmu padlo príliš veľa ľudí, a preto musíme si pripomínať ich hrdinstvá.

Chceli sme si s Vami, milí žiaci, pripomenúť toto obdobie rôznymi aktivitami, kvízmi, čítaním príbehov či pozeraním filmu bez záveru, ktorý mal každý žiak kreatívne dotvoriť podľa svojho cítenia. Žiaľ, momentálna situácia nám to nedovolila, ale sme presvedčení, že ste s rodičmi navštívili miesta venované vojnovým hrdinom tu v meste či v okolí. Aj v našom okrese sú takéto pamätníky, sú po celom Slovensku, a preto je tu výzva pre Vás, žiaci, ak ste navštívili pamätník alebo ich poznáte, pohľadajte na internete a pošlite nám fotku s názvom, kde sa nachádza, na zspodvinbargom.riaditelka@gmail.com

Tešíme sa na vaše príspevky!

Mgr. Monika Pilková
            a učitelia školy

• DEJ - Veľká noc

• 20.04.2020 14:03
          • Práce žiakov vytvorené počas "oddychového týždňa".

• Tri prvé miesta na obvodovom kole Dejepisnej olympiády

• 28.02.2020 14:13
          • Dňa 14.02.2020 sa na ZŠ s MŠ Pod papierňou konal 12. ročník okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorej sa zúčastnilo 41 žiakov z 10 základných škôl nášho okresu. Našu školu reprezentovali 8 žiaci, ktorí súťažili v 4 kategóriách.

V tomto školskom roku vybrala SK DO pre žiakov 6. a 7. ročníka tému Milan Rastislav Štefánik – politik, vojak, vedec a pre žiakov 8. a 9. ročníka tému Česi a Slováci v období prvej svetovej vojny. Dôvodom výberu tém sú výročia spojené s touto významnou osobnosťou v našich národných dejinách. Rok 2019 bol vládou Slovenskej republiky vyhlásený za „Rok Milana Rastislava Štefánika“.

Našim žiakom sa darilo aj v tomto školskom roku. Zvíťazili sme v 3 súťažných kategóriách a odniesli si domov diplomy a vecné ceny.

Kategória F – žiaci 6. ročníka:
            3. miesto - Jakub Dunčák 6.A
            4. miesto - Natália Vagaská 6.B

Kategória E – žiaci 7. ročníka:
            1. miesto - Barbora Bereščáková 7.C
            3. miesto - Sonja Homzová 7.C

Kategória D – žiaci 8. ročníka
            1. miesto - Samuel Chovan 8.B
            2. miesto - Filip Jurek 8.C

Kategória C – žiaci 9. ročníka:
            1. miesto - Bibiána Bereščáková 9.B

Víťazom blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 24. marca 2020 na ZŠ Šrobárova v Prešove.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.