• Anglický jazyk

• Richard Kuzmišin – víťaz Krajského kola Olympiády z ANJ

• 15.02.2019 11:18
          • Dňa 13. februára 2019 sa v Prešove uskutočnilo Krajské kolo Olmypiády z anglického jazyka. Okres Bardejov reprezentoval náš žiak – Richard Kuzmišin z 9.B triedy. V jeho vekovej kategórii súťažilo 12 žiakov z jednotlivých okresov nášho kraja. Rišo obsadil prvé miesto, teda v Krajskom kole Olympiády z anglického jazyka zvíťazil. Víťazstvo v krajskom kole automaticky znamená postup na celoštátne kolo. To sa uskutoční v dvoch dňoch – 26. a 27. marca 2019 v Bratislave. Je to skvelá správa pre Riša, pre okres Bardejov, pre našu školu. Súťaž mala vysokú úroveň, silnú konkurenciu, o jednotlivých miestach niekedy rozhodoval jediný bod. Na celoštátnom kole Olympiády budeme Rišovi v Bratislave držať palce.
          • Okresné kolo Olympiády z anglického jazyka na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• 16.01.2019 15:36
          • Dňa 16. 01. 2019 sa na pôde ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove konal v poradí už 29. ročník Okresného kola Olympiády z anglického jazyka. Vo výchovno-vzdelávacom procese má táto olympiáda už tradične svoje pevné miesto, počas svojej 29-ročnej existencie priniesla množstvo talentovaných jednotlivcov na okresnej, krajskej i celoštátnej úrovni. Olympiádu otvorili krátkym príhovorom Mgr. Milena Kravcová, riaditeľka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove a PhDr. Miroslav Vančík z Oddelenia školstva a telesnej kultúry pri Mestskom úrade v Bardejove. Na súťaži sa stretlo 19 žiakov z 11 základných škôl mesta i okresu Bardejov. (pre pokračovanie článku a výsledky kliknite na VIAC)

• Predajná výstava anglických kníh na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• 20.12.2018 22:56
          • V dňoch 12. a 13. decembra 2018 mali žiaci našej školy možnosť zúčastniť sa predajnej výstavy anglickej literatúry. Mgr. Renáta Stachurová, zástupkyňa britského vydavateľstva Usborne, prezentovala množstvo pútavých kníh pre deti všetkých ročníkov. Žiaci si so záujmom knihy listovali, prezerali, čítali, kupovali. Hlavnou myšlienkou predajnej výstavy bolo dostať knižky čo najbližšie k deťom. Ďakujeme vedeniu školy za možnosť túto predajnú výstavu usporiadať, pani Stachurovej za profesionálny i ľudský prístup a, samozrejme, našim žiakom, že o zahraničné knihy prejavili evidentný záujem. Kniha v rukách žiaka – obraz, ktorý nikdy nevyjde z módy...

• Olympiáda z anglického jazyka - školské kolo

• 26.11.2018 13:04
          • Dňa 13.11.2018 na našej škole prebehlo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Výsledky sú následovné:

Kategória 1A (žiaci 5. – 7. ročníka):

1. miesto: MAJERNÍKOVÁ Miriam (7.B)
            2. miesto: CHOVAN Samuel (7.B)
            3. miesto: KANDRÁČOVÁ Katrin (7.A)

Kategória 1A (žiaci 8. a 9. ročníka):

1. miesto: KUZMIŠIN Richard  (9.B)
            2. miesto: BIATH Eduard (8.A)
            3. miesto: KAVUĽOVÁ Sofia (8.A)

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Miriam MajerníkováRichard Kuzmišin budú našu školu reprezentovať na Okresnom kole Olympiády z anglického jazyka, ktoré sa uskutoční 16. januára 2019 na pôde našej ZŠ s MŠ Pod Vinbargom.

• Hodina AJ s native speaker Tammy

• 17.10.2018 09:44
          • V dnešnej dobe je veľmi dôležitá schopnosť dohovoriť sa v svetových jazykoch. Žiaci našej školy mali jedinečnú príležitosť zažiť nezabudnuteľnú hodinu anglického jazyka, ktorá sa hlboko vryje do ich pamätí. Spoza oceánu z mesta Minneapolis k nám priletela Tammy, ktorá 23 rokov pracuje ako letuška. Vo svojom živote už bola na všetkých kontinentoch, navštívila množstvo zaujímavých miest a pamiatok, o ktorých veľmi pútavo porozprávala žiakom. Roky pracuje ako dobrovoľníčka v detských táboroch, a preto si pre žiakov pripravila kvíz, osemsmerovku a nálepky s motívom z USA pre úspešných riešiteľov.  Nakoľko sú všetky deti veľmi šikovné, každému z nich sa ušla odmena. V príjemnej atmosfére sa žiaci osmelili a kládli rôzne otázky. Dozvedeli sa, ako prebieha vyučovacia hodina v USA. Tammy Slovensko očarilo, bola tu prvýkrát a rada by prišla znovu. Budeme sa tešiť na ďalšie stretnutie.