• Aktivity 1.-4. ročníka

• Adventný kalendár dobrých skutkov

• 17.12.2020 21:26
          • „Robte všetko dobro, čo môžete,
            všetkými prostriedkami, ktorými môžete,
            všetkými spôsobmi, ktorými môžete,
            všade, kde môžete,
            všetkým, ktorým môžete,
            tak dlho, ako môžete.“

JOHN WESLEY

Aj my, žiaci prvého stupňa, chceme robiť dobré skutky. Preto sme si vyrobili Adventné kalendáre dobrých skutkov, aby nám každý deň pripomenuli, čo dobré môžeme v daný deň urobiť.

• Našich prvákov navštívil Mikuláš

• 04.12.2020 18:59
          • Ďakujeme primátorovi mesta MUDr. Borisovi Hanusčakovi, všetkým sponzorom a sv. Mikulášovi za milé slová k našim prváčikom a mikulášikovským balíčkom.
            Žiaci ZŠ s MŠ Pod Vinbargom Bardejov želajú krásne a pokojné sviatky.

• iBobor 2020

• 03.12.2020 10:42
          • V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

V školskom roku 2020/2021 sa do súťaže iBobor zapojilo 55064  žiakov z 804 škôl. Súťaž sa konala v dňoch 10.-13. novembra 2020.

Žiaci našej školy sa zúčastnili tejto súťaže v dvoch kategóriách: 5 žiakov v 1. kategórii (2.-3. ročník) Drobci a 20 žiakov v 2. kategórii (4.ročník) Bobríci, t.j. spolu 25 žiakov.

Vyhodnotenie:

1. kategória (2.-3. ročník) - max. počet bodov 72

Úspešní riešitelia:
            72 bodov (100%) 1 žiak - Richard Jurečko
            54 bodov (70%) 1 žiaci - Michal Skreptáč
            51 bodov (65%) 1 žiak - Emma Bakalárová

Všetci žiaci sú úspešní riešitelia, získali viac ako 50%.

2. kategória (4.-5. ročník) - max. počet bodov 96

Úspešní riešitelia:
            84 bodov (83%) 2 žiaci - Terézia Križová a Patrik Barna
            72 bodov (70%) 1 žiak - Sára Soroková
            60 bodov (56%) 1 žiak - Nela Adamišinová

Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme.

• Škola v prírode 2020/2021 - deň 5

• 09.10.2020 11:01
          • A prišlo piatkové ráno - posledné v tohtoročnej Škole v prírode. Nastalo veľké balenie, zháňanie svojich topánok, tričiek, kde tu zapadnutej ponožky a rozmýšľanie, ako to len tej mamke všetko do tašky a kufra vošlo. Nakoniec sme aj túto poslednú, hádam najťažšiu úlohu zvládli. Po raňajkách a vyhodnotení celej Školy v prírode, na ktorom sme všetci dostali Certifikát o zvládnutí Školy v prírode a veľkú pochvalu, nás už čakal pripravený autobus. Našou poslednou zastávkou na ceste domov bol Beliansky rybník, kde sme si pozreli náučný ekologický chodník, oboznámili sme sa s tým, prečo sa nemajú odpadky odhadzovať do prírody, ako dlho sa v prírode odpady rozkladajú a ako našej krásnej prírode a všetkému živému v nej škodia.

Na záver sme si urobili posledné spoločné fotografie v peknom prostredí rybníka s kačičkami a už nás čakala iba cesta domov, do Bardejova.

Naša veľká vďaka patrí pani učiteľke Malegovej, pani vychovávateľke Kšonžekovej a pani asistentke Goboňovej, ktoré to s nami zvládli a všetkým, ktorí pre nás školu v prírode v Kežmarských Žľaboch pripravili.

„ĎAKUJEME"

Mgr. A. Malegová

• Škola v prírode 2020/2021 - deň 4

• 09.10.2020 10:55
          • Vo štvrtok ráno nás počasie v Kežmarských Žľaboch prekvapilo, konečne nepršalo. Tak po krátkej rozcvičke a raňajkách sme sa rýchlo obliekli, aby sme mohli stráviť dopoludnie vonku. Pani učiteľky si pre nás pripravili športové zábavno-súťažné dopoludnie, počas ktorého sme ako tímy Tatranské medvede, Tatranské orly a Tatranské svište zbierali body v športových disciplínach, zábavných súťažiach, ale aj vo vedomostnom kvíze o tatranskej prírode a Belianskej jaskyni. Poriadne sme sa zapotili pri prekážkovom behu, behu s loptičkou na rakete, hádzaní kruhov na cieľ a kotúľaní lopty po vyznačenej dráhe. Ako sa správne orientovať  a správať na turistických chodníkoch sme sa dočítali na náučných tabuliach, ktoré sme  vyhľadali v najbližšom okolí. Aj vedomostný kvíz sme zvládli hravo, lebo počas návštevy Belianskej jaskyne sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o jej vzniku, jaskynnej vápencovej výzdobe, živočíchoch v nej žijúcich a o okolitej tatranskej prírode. Vyhodnotenie celého dopoludnia bolo prekvapivé, všetky tri tímy získali rovnaký počet bodov a umiestnili sa na prvom mieste. Za naše snaženie sme všetci získali medaily a sladkú odmenu.

Po obede a krátkom odpočinku sme rýchlo zvládli úlohy z matematiky, slovenského jazyka a pani učiteľka nás bližšie oboznámila s machmi, lišajníkmi a hubami, ktoré sme počas dopoludnia nazbierali v okolitom lese. Veľmi nás zaujalo pozorovanie štruktúry machov a lišajníkov mikroskopom. V závere popoludnia sme sa pustili do tvorenia. Úlohou každého tímu bolo namaľovať to najzaujímavejšie, čo sme doteraz v škole v prírode zažili. Z našich obrázkov, sme potom spoločne vytvorili plagát o našej Škole v prírode. Večer sme sa zabávali, súťažili a tancovali na rozlúčkovej diskotéke.

Mgr. A. Malegová