• Matematika

• Okresné kolo matematickej olympiády 2024

• 20.02.2024 10:20
          • V stredu 24. 1. 2024 pokračovala séria okresných kôl olympiád tou najstaršou – matematickou olympiádou. Na pôde ZŠ Bartolomeja Krpelca si zmeralo svoje vedomosti 30 žiakov piateho ročníka. Ako si s konkurenciou poradili naši žiaci?

Mirka Kapecová z 5. A, ktorú na súťaž pripravovali pani učiteľka Čopáková, obstála na jednotku. A presne také miesto si zo súťaže aj odnáša, umiestnila sa na delenom 1. – 2. mieste.

Mirke gratulujeme!
            učitelia matematiky

• Školské kolo Pytagoriády 2023/2024

• 21.12.2023 08:22
          • V dňoch 12. a 13. decembra 2023 sme privítali našich žiakov od tretieho do ôsmeho ročníka v online súťaži Pytagoriáda. Zadané úlohy predstavovali výzvu, a mnohí na vlastnej koži zažili, že boli náročnejšie, než si pôvodne mysleli. Tí najšikovnejší ich však bravúrne zvládli, a ako úspešní riešitelia vo svojej kategórii budú našu školu reprezentovať v okresnom kole.

Poradie bolo nasledovné:

P3:
            1. miesto - Michal Hegedüš 3. A
            2. miesto - Soňa Dzambová 3. A
            3. miesto - Filip Katanik 3. B
            P4:
            1. miesto - Jaroslav Hvizda 4. B
            2. miesto - Tadeáš Sobolčík 4. A
            3. miesto - Richard Trucka 4. A
            P5:
            1. miesto - Teodor Choma 5. B
            2. miesto - Miriam Kapecová 5. A
            P6:
            1. miesto - Richard Jurečko 6. B
            2. miesto - Erik Sokoli 6. C
            3. miesto - Michal Malega 6. A
            P8:
            1. miesto - Gregor Harbaľ 8. A

Gratulujeme všetkým zúčastneným žiakom a prajeme im veľa úspechov. Budeme im držať palce pri reprezentovaní našej školy na okresnej úrovni.

• Pytagoriáda 2023 - okresné kolo

• 11.04.2023 12:14
          • V dňoch 20. a 21. marca 2023 sa konalo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. V treťom ročníku bol úspešným riešiteľom Richard Trucka z 5. A triedy, ktorý sa umiestnil na štvrtom mieste a zo štvrtákov Bruno Volák zo 4. A, ktorý skončil na 10. mieste.
            V piatom ročníku zvíťazil s veľkým náskokom Richard Jurečko z 5. B triedy (na fotke nižšie) a na treťom mieste sa umiestnil Michal Malega z 5. A triedy, ktorí boli obaja úspešní riešitelia.
            V ôsmom ročníku sme mali len jedného úspešného riešiteľa na 4. mieste, a to Igora Jančíka z 8. A triedy.
            Všetkým srdečne blahoželáme!

• Finančná gramotnosť 2023

• 11.04.2023 12:05
          • Učenie sa finančnej gramotnosti u detí je dôležité pre ich budúcnosť, preto existuje množstvo programov a iniciatív, ktoré sa snažia tejto téme venovať. Jednou z takýchto iniciatív je aj súťaž s názvom Finančná gramotnosť pre štvorčlenné družstvá žiakov 3. a 4. ročníka, ktorá sa konala 4. a 5. apríla 2023. Pre každé družstvo pani učiteľka Čopáková, spolu s vybranými žiakmi 8.B triedy, pripravila sériu úloh na finančnú a čitateľskú gramotnosť. Cieľom tejto súťaže je zlepšiť finančné vzdelanie detí v rámci školského prostredia a rozšíriť ich vedomosti o financiách. Finančná gramotnosť je kľúčová pre úspech v živote a zúčastnenie sa na takejto súťaži je pre žiakov skvelý spôsob, ako sa hravou formou zoznámiť s peniazmi.
            Súťaž pozostávala z niekoľkých kôl, v ktorých sa žiaci stretli s rôznymi témami a otázkami z oblasti financií. Vďaka súťaži žiaci zistia, ako rozumne nakladať s peniazmi, ako plánovať svoje výdavky, a ako vytvárať rozpočet. Súťaž tiež podporuje rozvoj kritického myslenia, logického uvažovania a komunikatívnych zručností, ktoré sú v budúcnosti dôležité nielen v oblasti finančnej gramotnosti.

• Workshop o finančnej gramotnosti

• 28.02.2023 08:32
          • Vraví sa, že čo sa raz v škole naučíš, akoby si dvakrát v živote našiel. A platí to dvojnásobne, pokiaľ sa jedná o finančnú gramotnosť, bez ktorej sa v živote už len ťažko zaobídeme. Preto sme ani chvíľu neváhali, keď sme sa dozvedeli, že Stredná odborná škola ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka v Bardejove organizuje dňa 22. 2. 2023 pre žiakov deviateho ročníka Workshop zameraný na získanie informácií a kompetencií v oblasti finančnej gramotnosti prostredníctvom zaujímavých aktivít, cvičení a aplikácií.

Súčasťou workshopu boli aj rôzne pribežné testy, pomocou ktorých si žiaci mohli overiť novozískané poznatky. Naši žiaci z 9. B triedy – Juliana Brezovská, Sofia Sokolová a Richard Marchevský sa najlepšie popasovali so zadanými úlohami ohľadom rodinného rozpočtu, počítania inflácie, plánovania dovolenky a podobne, a „uchmatli si“ prvé miesto.

Gratulujeme!