• Anglický jazyk

• Návšteva divadelného predstavenia Lazy Goat v rámci Európskeho dňa jazykov

• 10.10.2022 07:51
          • Po dvoch rokoch prestávky sa naša škola zúčastnila divadelných predstavení v anglicko-slovenskom jazyku Lazy Goat a Last Wish. Herci z Martinského divadelného predstavenia ako vždy nesklamali a odohrali obe predstavenia zábavne a kreatívne s vtipnými improvizáciami.

• Náš zdravý piknik - 2.C

• 27.05.2022 07:54
          • Na jednej z hodín AJ sme sa pri preberaní učiva na tému FOOD (Jedlo) vybrali na piknik na náš školský dvor. Priniesli sme si však iba ovocie a zeleninu.

Najprv sme si všetko pomenovali po anglicky a porozprávali sme sa, aké ovocie a zeleninu máme radi. Potom sme sa s veľkou chuťou pustili do našej zdravej hostiny. Na záver sme si zahrali pexeso o jedle. Túto hodinu sme si veľmi užili.

žiaci 2.C triedy smiley

• Apple Crumble (Jablká s posýpkou)

• 26.05.2022 10:36
          • Pozývame Vás nazrieť, ako sme na hodine AJ príjemne a chutne prepojili teóriu s praxou.

Veríme, že po vzhliadnutí fotiek a videa Vás inšpirujeme pripraviť si ku kávičke práve tento jednoduchý, no vynikajúci anglický múčnik.

žiaci 6. A triedy smiley

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku (23.11.2021)

• 26.11.2021 11:18
          • V utorok 23. novembra 2021 sa uskutočnilo Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Táto súťaž má svoju 32-ročnú tradíciu. Do akcie sa zapojilo spolu 28 žiakov, ktorí podali slušné výkony. Ako to nakoniec dopadlo v tejto silnej konkurencii, ktorá kvalite súťaže len prospieva? Pozorne počúvajte:

V kategórii 1A (žiaci 5. – 7. ročníka) súťažilo 11 žiakov:

• 1. miesto: Lenka Tarnovská (7.C)
            • 2. miesto: Matúš Brezáni (7.D)
            • 3. miesto: Natália Sobeková (7.A)

V kategórii 1B (žiaci 8. a 9. ročníka) súťažilo 17 žiakov:

• 1. miesto: Natália Vagaská (8.B)
            • 2. miesto: Liliana Stupárová (9.A)
            • 3. miesto: Jakub Dunčák (8.A)

Ďakujeme všetkým žiakom za účasť. Všetko v živote je skúsenosť, ktorá žiakov určite urobí múdrejšími ľuďmi. Víťazkám blahoželáme! Lenka Tarnovská a Natália Vagaská budú našu školu reprezentovať na Okresnom kole Olympiády z anglického jazyka, ktoré sa uskutoční 13. januára 2022. Už teraz vieme, že okresné kolo bude mať kvôli pandémii online formu. Všetci im budeme držať prsty, aby našu školu, ale najmä samých seba reprezentovali úspešne.

učitelia anglického jazyka na škole
            Mgr. Hankovská Martina
            Mgr. Pilková Monika
            Mgr. Šoltés Ján
            Ing. Uporská Jana
            Mgr. Vagaská Katarína

• Katrin Kandráčová (9. A) zo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove zvíťazila v Anglickej univerziáde

• 01.02.2021 14:27
          • Anglická univerziáda je už dobre zabehnutý formát korešpondenčnej súťaže pre žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl. Tím učiteľov z Gymnázia Leonarda Stӧckela v Bardejove si už po 6. krát pripravil pre žiakov kombináciu úloh, na ktorých žiaci samostatne pracovali od októbra 2020. Tento rok to boli úlohy z geografie, biológie a občianskej náuky. Samozrejmosťou je, že jazykom anglickej univerziády je angličtina. smiley Ide teda o bilingválnu záležitosť.

Veľmi nás potešil pohľad na záverečné umiestnenie žiakov našej školy. Štyria žiaci zo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa umiestnili v prvej desiatke:

1. miesto – Katrin Kandráčová (9. A)
            4. miesto – Barbora Bereščáková (8. C)
            5. miesto – Adela Mojdisová (9. B)
            10. miesto – Samuel Chovan (9. B)

Víťazke Katrine i ostatným umiestneným žiakom blahoželáme a držíme prsty v ich ďalšom osobnom i študentskom živote.

Mgr. Ján Šoltés
            za učiteľov ANJ zo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove