• Aktivity 1.-4. ročníka

• Projekt EkoAlarm

• 08.11.2021 08:53
          • Naša škola sa v rámci environmentálnej výchovy zapojila do projektu EKOALARM, ktorý je organizovaný Centrom ENV a ETV ŽIVICA so sídlom vo Zvolene, realizovaný cez Operačný program Kvalita ŽP a finančne podporený z Europského kohézneho fondu vo výške 197144,21€.

V každej triede máme umiestnené koše na triedený odpad: plast,papier a bio.

Žiaci 2.A a 2.C triedy sa 26.10. zúčastnili online vzdelávania cez aplikáciu MS Teams, kde sa oboznámili potrebou triedenia a recyklácie odpadu pre našu planétu.

• Jablkový deň 2021

• 02.11.2021 09:04
          • Sladké, voňavé, šťavnaté… Jablko je jedno z najzdravších druhov ovocia. Ak ho budete mať denne na jedálnom lístku, s veľkou pravdepodobnosťou sa vyhnete mnohým chronickým zdravotným problémom.

Jablko obsahuje až trinásť vitamínov

A, B1, B2, B6, B12, C, E, K, prevažná časť týchto vitamínov sa nachádza v šupke, alebo priamo pod ňou. Preto by sme mali jablká konzumovať neošúpané. Ak si chcete dopriať extra dávku jódu, nevyhadzujte ani jadierka – práve v nich je uložený aj tento stopový prvok.

To, že jablko je zdravé, obsahuje potrebné vitamíny, vedia aj naši žiaci. Prváci a druháci "oslávili" Deň jabĺk tematickou prácou v edukačnom procese pri riešení rôznych jablkových úloh  a aktivít. Pre žiakov najzaujímavejšia aktivita bola ochutnávka dobrôt vyrobená z jabĺk. Do tejto činnosti boli zapojení aj rodičia, ktorým touto cestou veľmi pekne ďakujeme.

• Pomoc zvieratkám

• 19.10.2021 08:38
          • Dobro, láska a ľudskosť majú mnoho podôb. Deti našej školy svojou empatiou a vzťahom k tým, ktorí si nedokážu pomôcť sami, ukázali, že vždy sa dá pomáhať...

OZ Druhá šanca Bardejov:
            "Chceme sa veľmi pekne poďakovať detičkám zo 4.A, 4.B, 4.C, ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1 v Bardejove, ktoré nakúpili krmivo a priniesli všetko, čo je potrebné pre starostlivosť o naše zvieratká. Ďakujeme Vám za vaše dobré srdiečka ❤️"

Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.[nomore]