Navigácia

 • Oznam pre rodičov žiakov ZŠ i detí MŠ

  Milí rodičia a žiaci našej školy,

  máme za sebou už druhý týždeň online vzdelávania a sme si vedomí, s akými problémami sa stretávate vy, ale aj my, učitelia. Preto sme sa rozhodli trošku zvoľniť tempo a tento týždeň bude oddychovým pre žiakov a rodičov školy. Ako to bude prebiehať, vám zašlú vaši učitelia na Edupage so všetkými informáciami. Môžete sa viac venovať iným aktivitám a spolu s vašimi deťmi si môžete pozrieť pekný film, prečítať dobrú knihu, popočúvať rozprávky, spev vtákov alebo virtuálne navštíviť divadlo či svetové múzeá a to všetko z pohodlia domova. Určite si tu nájdu niečo aj rodičia predškolákov či menších detí:

  V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

  Each one of these beautiful birds has a stunning song

  Nick Jr. | Baby Shark Hand Wash Challenge

  Tip pre žiakov a učiteľov MŠ a 1. stupeň základných škôl, alebo vašich drobcov, ktorých máte doma...

  Rodičia, toto stačí len vytlačiť a dať deťom: Fantastická pomôcka, ako precvičiť písmená a jednoduché počty!

  Hra pre celú rodinku s troškou srandičky, angličtiny ale i pohybu

  Kukučka obyčajná

  Tom Fletcher's practical hand washing video is perfect for kidsKoronavírus: Divadlo a múzeá priamo vo vašej obývačke. Tipy na kultúru a vzdelávanie zdarma

  Karanténa? Navštívte múzeá! 500 múzeí a galérií ponúka virtuálne prehliadky

  Rodičom a žiakom budú k dispozícii aj asistentky učiteľa na mailových adresách:
  zspodvinbargom.lucia@gmail.com
  zspodvinbargom.eva@gmail.com
  zspodvinbargom.julia@gmail.com

  Dôležitá informácia pre rodičov detí materskej školy

  V pondelok (30.3.2020)  a v utorok (31.3.2020) bude v čase od 10.00 do 13.00 hod otvorená MŠ pre rodičov bez detí. Učiteľky vám odovzdajú pracovné listy a veci zo skriniek za prísnych bezpečnostných opatrení. Rodičia musia mať rúška a rukavice! Odoberú veci a urýchlene opustia budovu materskej školy. Tá bude následne dezinfikovaná a pripravená na ďalší deň. Najvhodnejšie by bolo, ak by ste to stihli v pondelok 30.3.2020. Zároveň vás prosíme, aby ste nadiktovali svoje mailové adresy či whatsapp alebo facebook pre rýchlejšie a bezproblémové kontaktovanie sa so školou.

  Ďakujem                                                                    

  S úctou

  Mgr. Milena Kravcová

  29.03.2020 20:16 | viac »
 • Pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu bol spustený portál https://www.ucimenadialku.sk/zdroje/
  25.03.2020 14:30 | viac »
 • Každý pracovný deň o 9:15 na Dvojke. smiley
  [nomore]
  25.03.2020 14:28 | viac »
 • Minister školstva Gröhling: Škola z domu a čo bude ďalej

  Novým ministrom školstva, vedy, výskumu a športu sa stal Branislav Gröhling. Doteraz pôsobil ako poslanec NR SR a poradca predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu. Aké budú jeho prvé kroky?

  “V prvom rade zasadne krízový štáb ministerstva. Ďalej v týchto dňoch zverejníme portál pre učiteľov, rodičov aj žiakov, kde budú všetky informácie k online vzdelávaniu, ako aj pokyny v súvislosti so stavom núdze,” informoval nový minister.

  Nájdete tam:

  1. Informácie pre rodičov a školy. Zápisy, prijímačky, termíny. Viem, že málo informácií spôsobuje neistotu. Netreba sa obávať. Budeme konať podľa odporúčaní krízového štábu (ten má teraz hlavné slovo) a tomu prispôsobíme jednotlivé termíny.

  2. Pokyny k pracovnoprávnym vzťahom pre učiteľov. Viacerí ste mi písali s otázkami napríklad, že riaditeľ chce, aby si učitelia čerpali dovolenku. Na tomto webe nájdete aj odpovede tieto otázky. Ak máte ďalšie, dajte ich do komentáru, na webe sa budeme snažiť odpovedať.

  3. Online vzdelávanie. Toto je najdôležitejšie. Ministerstvo zverejnilo niekoľko portálov. Tu chceme pod jednu strechu dostať čo najviac rôznych občianskych iniciatív, webinárov, aplikácií a stránok, ktoré budú mať učitelia k dispozícii na jednom mieste.

  Ako uviedol nový minister školstva, toto obdobie prinieslo aj pekné veci. Ukázalo sa veľa iniciatív, kde aktívni učitelia či združenia robia kreatívne online vzdelávanie. Pre deti, ktoré nemajú internet, RTVS poskytuje špeciálny program. “Budem apelovať na to, aby bol rozšírený. VÚDPaP by zas mal poskytovať bezplatnú infolinku pre rodičov, kde sa môžu poradiť s odborníkmi, najmä čo sa týka vzdelávania detí s ŠVVP.”

  Podľa Gröhlinga sú aj žiaci, ktorí nemajú ani prístup k internetu ani k televízii a komunikácia s učiteľom je tu komplikovanejšia. “Nateraz je dôležité chrániť zdravie, takže tu budeme rátať s usmerneniami k prerozdeleniu učiva do ďalších ročníkov.”

  “Hlavne chcem všetkých upokojiť, aby sa neobávali. Školský rok spoločne zvládneme, hoci s pár prekážkami. Teraz budem robiť všetko pre to, aby sme ochránili zdravie žiakov, učiteľov aj rodičov, dokončili školský rok a umožnili žiakom prejsť do ďalšieho ročníka, resp. na strednú a vysokú školu,” dodal nový minister.

  22.03.2020 18:28 | viac »
 • Oznam
  Vážení rodičia,

  vzhľadom na výnimočnú situáciu, s ktorou sa my, pedagógovia, ale aj vy, rodičia našich žiakov, stretávame po prvýkrát, Vás chceme ubezpečiť, že naši učitelia pristupujú k tejto situácii veľmi zodpovedne. Hľadajú spôsoby, ako uľahčiť vzdelávanie vašim deťom a v neposlednom rade aj Vám, rodičom. Sme si vedomí toho, že mnohí z Vás sú pracovne značne vyťažení a doma Vás čakajú ďalšie práce ako aj učenie sa s deťmi. 
  Naši učitelia budú robiť krátke poznámky pre žiakov a v prípade rozsiahlejšieho učiva ho rozdelia na 2-3 časti, samozrejme v závislosti od ročníka. Keďže ani žiaci a ani rodičia neočakávate úlohy na víkend, tieto nebudú žiakom zadávané. 
  RTVS sprístupnila množstvo on-line rozprávok, seriálov, dokumentov a na internete nájdete množstvo zábavných a poučných výučbových úloh pre Vaše deti.
  Chcem Vám zaželať veľa zdravia, kreativity pri vzdelávaní našich detí a zároveň Vám ďakujem za spoluprácu a pochopenie v tejto ťažkej situácii.

  S úctou
  Mgr. Milena Kravcová
  20.03.2020 20:32 | viac »
 • Oznam
  Važení rodičia, v termíne od 16.3.2020 do 27.3.2020 vyučovanie na našej škole prebieha online elektronickou komunikáciou. Prostredníctvom stránok www.podvinbargom.sk, www.bezkriedy.sk, www.kozmix.sk a webových stránok triedy učitelia zadávajú žiakom úlohy, študijné materiály, prezentácie, úlohy na overenie učiva so spätnou väzbou a iné pokyny s domácou prípravou žiakov na vyučovanie pre konkrétne triedy a predmety. Učitelia po dohode so žiakmi a rodičmi komunikujú aj prostredníctvom e-mailu (e-mailov).
  Prosíme, aby ste dozreli na vaše deti, či sa zodpovedne pripravujú a plnia si svoje povinnosti.
  19.03.2020 07:36 | viac »
 • Mimoriadne nariadenie ústredného krízového štábu SR

  Vážení rodičia,

  na základe mimoriadneho nariadenia ústredného krízového štábu SR

  sa zatvárajú všetky školy, školské zariadenia a predškolské zariadenia na 14 dní od pondelka 16.3.2020 predbežne do 29.3.2020.

  Chcem Vás požiadať, aby ste v tejto súvislosti sledovali aktuálne dianie a webovú stránku našej školy, na ktorej budú aktualizované všetky informácie.

  V tomto čase budú prichádzať postupne žiakom úlohy z rôznych predmetov, najmä cez Edupage (Bezkriedy, e-mail a iné). Je dôležité, aby ich Vaše deti sledovali a následne aj riešili.

  Úlohy sú určené pre žiakov na individuálne štúdium. V prípade, že niečomu nerozumejú, alebo im nie je niečo jasné, nech kontaktujú svojho vyučujúceho e-mailom.

  Odporúčame zdržiavať sa v domácom prostredí a dopoludnia venovať čas od 9:00 hod. do 13:00 hod. úlohám, kedy ich budú vyučujúci žiakom zadávať.

  Zároveň NEODPORÚČAME stretávanie sa v nákupných centrách alebo sa inak „zgrupovať“, zhromažďovať, realizovať návštevy, ... Je možné absolvovať prechádzky v prírode.

  S úctou

  Mgr. Milena Kravcová
  riaditeľka školy


  Zadania úloh pre žiakov budú vyučujúci zasielať prostredníctvom mailu, IŽK, prípadne cez portál bezkriedy.sk.

  Postup pri vybavovaní ošetrovného a nemocenského pre koronavírus – bez návštevy lekára a SP

  Aktuálne usmernenie MŠVVaŠ v súvislosti s ochorením COVID-19
  12.03.2020 19:37 | viac »
 • Ministerstvo školstva vydalo 3. usmernenie v súvislosti so šírením koronavírusu
  V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 zasadal dňa 9. 3. 2020 Ústredný krízový štáb, ktorý prijal ďalšie opatrenia a zákazy. Na základe uvedených prijatých opatrení a zákazov Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vydáva Usmernenie č. 3 k šíreniu koronavírusu pre školy, školské zariadenia, zamestnancov rezortu školstva a športové zväzy, ktoré v plnom znení nájdete TU.
  10.03.2020 23:16 | viac »
 • Ministerstvo školstva vydalo 2. usmernenie v súvislosti so šírením koronavírusu
  V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 zasadal dňa 6. 3. 2020 Ústredný krízový štáb, ktorý prijal viaceré nové opatrenia a zákazy. Na základe uvedených prijatých opatrení Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vydáva 2. usmernenie k šíreniu koronavírusu pre školy, školské zariadenia, zamestnancov rezortu školstva a športové zväzy, ktoré v plnom znení nájdete TU.
  10.03.2020 23:04 | viac »
 • DÔLEŽITÝ OZNAM v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou

  V prípade, ak sa deti, žiaci a zamestnanci školy vracajú do materskej školy, základnej školy a na pracovisko po tom, ako absolvovali dovolenku v rizikových krajinách, alebo lyžovačku v severnom Taliansku, alebo v prípadoch súvisiacich s partnerstvami v rámci projektov, ktoré realizujeme (napr. vycestovanie do rizikových krajín, prípadne prijatie návštev z týchto krajín na našej škole), vydávam nasledovný oznam s nasledovnými informáciami:

  Považujem za dôležité upozorniť Vás, aby ste tejto téme venovali dostatočnú pozornosť, aby ste dôsledne dbali na dodržiavanie všetkých odporúčaní hlavného hygienika SR a sledovali všetky dostupné informácie o vývoji epidemiologickej situácie na webovej stránke Usmernenie Ministerstva školstva SR - koronavirus.pdf


  Hlavný hygienik SR odporúča dodržiavať nasledovné preventívne opatrenia:

  - často si umývať ruky mydlom a vodou, najmenej po dobu 20 sekúnd, môže sa použiť dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu
  - očí, nosa a úst sa nedotýkať neumytými rukami
  - zakrývať si nos a ústa pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou a následne ju zahodiť do koša
  - vyhýbať sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky
  - ak je človek chorý, lieči sa doma
  - zabrániť nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami
  - 14 dní od príchodu z oblasti postihnutej novým koronavírusom je potrebné kontrolovať svoj zdravotný stav (horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť)
  - v prípade klinických príznakov po návrate je potrebné ihneď telefonicky kontaktovať lekára a informovať ho cestovateľskej anamnéze.

   

  Ak všeobecný lekár vysloví podozrenie z ochorenia spôsobeného novým koronavírusom 2019-nCoV (zodpovedne posúdi klinické a epidemiologické kritériá s dôrazom na cestovateľskú anamnézu), pacient bude riešený na príslušnom infektologickom pracovisku, ktoré určí ďalší postup liečby.

  Odborní pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava  zriadili k otázkam verejnosti týkajúcim sa nového koronavírusu Call centrum s nepretržitou prevádzkou, odborníkov je možné kontaktovať mailom na novykoronavirus@uvzsr.sk, ako aj na telefónnych číslach 0917/222682 a 0911908823.

  10.03.2020 23:03 | viac »

 • Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
  10.03.2020 23:02 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy