• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Šarkaniáda (3. odd., 2023)

• 16.11.2023 13:11
          • Jeseň v našej škole je spätá každoročne s tradíciou púšťania šarkanov. Deti už netrpezlivo čakali na deň, kedy si môžu priniesť svojich šarkanov. Dňa 7.11.2023 sa na školskom ihrisku ozýval detský smiech a radosť zo vznášajúcich šarkanov. Deti sa nabehali a vyšantili. Atmosféru spríjemnilo krásne počasie.
            vych. Nicáková

• ŠKD - Šarkaniáda (5. odd., 2023)

• 16.11.2023 13:03
          • Ako po iné dni, aj v tento utorok, 14.11.2023, sme mali v našom ŠKD krásny a úspešný deň. Hoci ráno bolo zamračené, už okolo obeda sa ukázalo slniečko a my sme sa z toho veľmi, veľmi tešili, lebo sme mali v pláne púšťať naše nádherné šarkany. Deti sa na to pripravili naozaj dobre, lebo všetky šarkany boli veľmi krásne, ale hlavne lietali vysoko k oblakom. Deti sa predvádzali so svojimi šarkanmi, behali s nimi po celom ihrisku a tešili sa. Dúfam, že sa to všetkým naozaj páčilo a že si dnešný deň naozaj užili.

• ŠKD - Príprava a vystúpenie pre starkých v zariadení pre seniorov na Toplianskej ul. (1. odd., 2023)

• 09.11.2023 11:28
          • Navštívili sme opäť po roku starkých v zariadení pre seniorov na Toplianskej ul.

Mesiac úcty k starším

„Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti. Úcta k našim otcom a k našim mamám. K našim prarodičom. Ku všetkým, ktorí si zodrali svoje ruky, aby naše zostali hladké a nepoškvrnené.“ 💐❤️ Ďakujeme.

Stalo sa peknou tradíciou, že každoročne v mesiaci október navštevujeme starších spoluobčanov v Zariadení pre seniorov na Toplianskej ulici v našom meste. V tomto roku to bolo o niekoľko dní neskôr z dôvodu chorobnosti detí, ale aj jesenných prázdnin. Navštívili sme ich dňa 7.11. 2023 o 14tej hodine. Bolo už po 15-ty krát, čo sme ich prišli potešiť kultúrnym programom a vlastnoručne zhotovenými darčekmi od detí. Deti boli plné očakávania, čo to bude, pretože niektoré z nich zavítali na návštevu po prvýkrát.

Chcem veľmi pekne poďakovať vedeniu zariadenia, pani riaditeľke Ing. Göblovej, pani Mgr. Bendíkovej a ďalším zamestnancom zariadenia za milé prijatie a pohostenie, ktoré pre deti pripravili. Moje poďakovanie patrí Bardejovskej televízii za spoluprácu a v neposlednom rade ďakujem môjmu kolegovi, pánovi Ing. Kučovi, ktorý sprostredkoval fotografie z tohto milého popoludnia. Moje velikánske poďakovanie však patrí mojim deťom, ktoré usilovne cvičili, aby vystúpili čo najkrajšie. Aj keď bola tréma, ktorá sa s prvými slovami vytratila, boli ste úžasní všetci. Krásne ste vystupovali, za čo si zaslúžite aj odo mňa jedno velikánske ĎAKUJEM.

Veríme, že sme jeseň života našich spoluobčanov spríjemnili týmto milým a zaujímavým popoludním, ktoré, dúfame, zanechá kúsok toho pekného a vzácneho v každom jednom srdiečku. Ďakujeme Vám za všetko, čo ste pre nás urobili, robíte a tešíme sa na ďalšie pekné stretnutia vo vašej prítomnosti.
            Deti zo ŠKD a L.M.

• ŠKD - Jesenné aktivity (3. odd., 2023)

• 07.11.2023 11:30
          • V našom oddelení sme privítali jeseň s jej pestrými farbami, ktorými dokáže rozžiariť celý svet. Deti nezaháľajú a s radosťou zapájali fantáziu a tvorivosť do aktivít aj pri skrášľovaní našej triedy, či už výrobou šarkanov, hríbikov, líštičiek, sovičiek, kvetov, farebných listov i jesennej krajinky. V októbri sme si pripomenuli "Mesiac úcty k starším", kde deti s láskou pripravili pre svojich starkých darček. Deň jablka sme oslávili výrobou jablka z papiera. Navštívili sme aj Okresnú knižnicu, kde sme strávili s maliarkou z Ukrajiny pani Irinou príjemné popoludnie. Upršané dni si deti spríjemňujú okrem iných aktivít i spevom a tancom.
            vych. A. Nicáková

• ŠKD - Farebná jeseň (4. odd., 2023)

• 06.11.2023 12:22
          • Jeseň je najfarebnejším obdobím v roku. Príroda nám ponúka množstvo námetov na tvorbu výrobkov. Ale jeseň nie je len o farbách. V tomto ročnom období si pripomíname, viac ako inokedy, že okolo nás žijú starší ľudia, ktorí si zaslúžia úctu, uznanie, malý darček. V školskom klube sme vyrobili pre nich malé darčeky, ktoré určite potešili ich srdcia. Pesničkami a básničkami sme vystúpili pre dôchodcov v jedálni SOU strojárenského pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.
            vych. Kovácsová