• Usmernenia ohľadom COVID-19

• Usmernenie

• 01.10.2020 12:13
          • Usmernenie k postupu škôl a školských zariadení pri realizácií výchovno-vzdelávacieho procesu počas mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19

Bratislava 30.09.2020

Nad rámec opatrení vyplývajúcich z manuálov opatrení pre školy a školské zariadenia sa bez ohľadu na farbu semaforu predmetnej školy neodporúča realizovať:

• organizáciu škôl v prírode a lyžiarskych výcvikov, a to ani dennou formou
            • organizácia kultúrnych, umeleckých a tanečných aktivít mimo povinného výchovno-vzdelávacieho procesu (napr. stužková, venčeky, besiedky a pod.)
            • krúžkovú činnosť pre deti a žiakov.

Nad rámec opatrení vyplývajúcich z manuálov opatrení pre školy a školské zariadenia sa  bez ohľadu na farbu semaforu predmetnej školy odporúča nasledovné aktivity realizovať dištančnou formou:

• rodičovské združenia
            • zasadnutia rady rodičov, rady školy a pod.
            • všetky zasadnutia a stretnutia študentských organizácií (študentský parlament, študentský senát, rady študentov a iné)

Telesná a hudobná výchova sa nad rámec opatrení vyplývajúcich z manuálov opatrení pre školy a školské zariadenia, bez ohľadu na farbu semaforu predmetnej školy, odporúča realizovať len teoretickou formou.

Celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníkov ZŠ, podľa zákon 440/2015 Z.z., § 58 písm. p.)  sa môže realizovať do dvoch mesiacov od skončenie mimoriadnej situácie.  Školy následne zadajú výsledky žiakov z školy do ISTŽ - https://www.testovanieziakov.sk, a to najneskôr do troch mesiacov od skončenie mimoriadnej situácie (v rámci školského roka). Certifikáty im budú vydané do dvoch mesiacov od zaslania výsledkov žiakov do ISTŽ.

Predmetné usmernenie je platné a účinné po dobu, kým nebude zverejnená jeho aktualizácia na webovom sídle Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
          • Opatrenie

• 30.09.2020 09:35

• Pre zväčšenie kliknite na obrázok.[nomore]
          • Opatrenia - ako postupovať

• 29.09.2020 18:24
          • Milí žiaci, rodičia a kolegovia,

chcem sa Vám všetkým poďakovať za veľkú snahu dodržiavať preventívne opatrenia, aby sme sa všetci mohli čo najdlhšie vzdelávať v škole, aby sme my všetci a Vám blízki ľudia boli zdraví. Každý z nás by chcel žiť svoj život pred koronou, cestovať, trénovať, súťažiť, stretávať sa s priateľmi či s rodinou. Žiaľ, aktuálna situácia nie je najlepšia a my musíme byť aj naďalej zodpovední. Nosením rúška chránime seba, aby sme neohrozili našich rodičov, starých rodičov.

Preto pokračujeme v nastavených preventívnych opatreniach proti šíreniu COVID-19.

Ako budeme postupovať:

• Všetci na škole všetci nosíme rúška (aby bol aj prekrytý nos) alebo ochranný štít, pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci a žiaci 2.stupňa.
            • Žiaci 1. stupňa nosia rúška mimo svojej triedy a môžu aj počas vyučovania, ak to dokážu.
            • Pri vstupe do budovy si dezinfikujeme ruky.
            • Dodržiavame prísne hygienické opatrenia počas celého pobytu v budove.
            • Snažíme sa dodržiavať dostatočný odstup od seba, v ŠJ stojíme na značkách.
            • Na začiatku každej vyučovacej hodiny vyučujúci intenzívne vyvetrá 3-5 minút s cieľom eliminovať prechádzanie sa po chodbách. Počas prestávok sme v triede.
            • Vyučujúci pravidelne upozorňujú žiakov na dodržiavanie hygienických pravidiel pri kašľaní a kýchaní.
            • Desiatu a iné jedlo nechytáme holými rukami, ak sme ich dôkladne neumyli či vydenzifikovali.
            • Je vhodné, aby každý žiak mal na lavici vlastný dezinfekčný prostriedok a hygienické vreckovky.
            • Je prísne ZAKÁZANÉ hádzať papierové utierky a iné papiere do WC.
            • Do budovy školy vstupujú len žiaci a zamestnanci školy.
            • Po skončení vyučovania opustíme areál školy.
            • Po odchode do ZUŠ alebo do CVČ na skupinovú hodinu sa už v daný deň do školy NEVRACIAM!
            • Neodporúča sa zhromažďovanie osôb pred základnou školou a ani v areáli školy.
            • Stále dodržujeme R – O – R (rúško – odstup – ruky)! Rúško je opatrením na obmedzenie kvapôčok telesných tekutín. Odstup je opatrením smerujúcim k minimalizácii osobných kontaktov. Ruky sú opatrenia eliminujúce prenos infekcie z kontaminovaného povrchu na sliznice.
            • Nedotýkame sa očí, úst a tváre.
            • Nepodávame si ruky, nepijeme z jedného pohára.
            • Všetky tieto pravidlá dodržiavame aj mimo školu, doma, u babky, u kamaráta.
            • Určite to zvládneme, lebo po každej búrke sa objaví slniečko.
            [nomore]
          • Info

• 21.09.2020 12:06

• Pre zväčšenie kliknite na obrázok.