• Telesná a športová výchova

• Naša hokejová výprava do Kanady

• 11.01.2023 11:46
          • Pred mesiacom sme ani len netušili, že by sme sa mohli akýmkoľvek spôsobom ocitnúť za „veľkou mlákou“ na druhej strane našej zemegule. Keď nás hokejový tréner Vladimír Mojdis oslovil s myšlienkou vycestovať na jeden týždeň do kolísky hokeja, Kanady, na hokejový turnaj mládeže, naši rodičia možno trochu áno, no my sme neváhali ani na chvíľu.

Naša cesta sa začala v utorok 22.11.2022 o 01:30, kedy sme partia v zložení: pán tréner Vladimír Mojdis, Ľuboslav Hankovský st., Šimon Mojdis (9.C), Pavel Chmurovič (8.C), Matúš Tomčo (8.C) a Ľuboslav Hankovský  ml. (8.C) vyrazili z Bardejova na letisko v Košiciach. O 5:00 sme odlietali z Košíc. Spolu s prestupmi v rakúskej Viedni, nemeckom Frankfurte a čakaním na letiskách naša cesta do cieľa v Toronte trvala 13,5h. Po príchode sme sa chvíľu spamätávali z tzv. „jet lag“ (pásmová choroba; časový posun 6 hodín - napr. u nás 19:00, v Kanade 1pm /13:00).

V stredu sme sa vybrali na výlet na nádherné Niagarské vodopády, ktoré sa nachádzajú na hranici Kanady a USA (v dvojmestí Niagara Falls v kanadskej provincii Ontário a Niagara Falls v americkom štáte New York).

Úžasným zážitkom bola aj naša štvrtková návšteva známej hokejovej siene slávy (Hockey Hall of Fame) a CN Tower (Canada´s National Tower - vysoká 553, 33m; druhá najvyššia voľne stojaca stavba na svete; je na nej telekomunikačná veža s reštauráciou a rozhľadňou, z ktorej sme obdivovali obrovskú časť Toronta).

Od piatka do nedele sme sa zúčastnili mládežníckeho hokejového turnaja (CAA Classic Tournament), ktorý pravidelne usporadúva ORHL (Ontario Rep Hockey League) a účastníkmi sú tímy z Kanady a USA. My sme hrali za Cube Development Chicago v rámci The Cube Development Program.

Sprostredkovateľom nášho pobytu a účasti na turnaji bol pán Mach, bývalý spoluhráč  nášho pána trénera Mojdisa, ktorý v súčasnosti pôsobí ako tréner mladých hokejistov v USA. Našimi spoluhráčmi bolo aj päť chalanov, hokejistov zo Skalice, jeden Američan Tyler Reilly a brankár Kanaďan Jack Armstrong. Odohrali sme spolu päť zápasov a z ôsmich tímov sme sa umiestnili na výbornom 4. mieste.

V pondelok popoludní sme vyrazili domov. Tentoraz sme leteli: Toronto (odlet 3:20pm, „torontský čas“) – Montreál – Viedeň - Košice. V Košiciach sme pristáli o 14:10 (trvanie cesty 16 hodín 50 minút).

Dúfame, že priateľstvá, ktoré sme tam nadviazali, pretrvajú nadlho. Pevne veríme, že o našich nezabudnuteľných zážitkoch budeme raz rozprávať našim deťom a vnúčatám. Nadobudnuté skúsenosti sa budeme snažiť zo všetkých síl zúročiť v hokejovej praxi a tiež v reálnom živote.

Touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať vedeniu našej školy za uvoľnenie z vyučovania. Veľká vďaka však patrí predovšetkým pánovi trénerovi Vladimírovi Mojdisovi, ktorý to s nami „riskol“ a umožnil nám zažiť to, o čom sme donedávna len snívali a na čo nikdy nezabudneme.
            Ľuboslav Hankovský (8.C), Pavel Chmurovič (8.C), Matúš Tomčo (8.C) a Šimon Mojdis (9.C), žiaci ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove.

[nomore]
          • Turnaj v streetbasketbale 3x3 - okresné kolo 2022

• 30.11.2022 13:29
          • Dňa 30.11.2022 sa konal turnaj v streetbasketbale 3x3. Náš tím v zložení Adrián Adamišin, Jakub Billý, Sebastián Filipovič a Patrik Mihaľ získal sme 3. miesto. Gratulujeme.

Pre zväčšenie klliknite na obrázok.
          • Turnaj v prehadzovanej - okresné kolo 2022

• 30.11.2022 13:26
          • Dňa 25.11.2022 sa uskutočnilo okresné kolo turnaja v prehadzovanej. Náš tím v zložení Henrich Grich, Dávid Basár, Tadeáš Semhric, Daniel Mézeš, Simona Šoltisová, Natália Kotuľáková, Sára Stachová a Adela Belejčáková obsadil 3. miesto. Gratulujeme!

Fotoalbum sa otvorí po klliknutí na obrázok.
          • Cezpoľný beh, Malcov - 14.10.2022

• 17.10.2022 11:20
          • Dňa 14.10.2022 sa v Malcove konala súťaž v cezpoľnom behu. Naši starší žiaci sa umiestnili následovne:
            1. miesto - Sára Čechová
            5. miesto - Karin Želinská
            2. miesto - Oliver Kotvan
            1. miesto družstvá - Karin Želinská, Sára Čechová

Gratulujeme!

• Lyžiarsky kurz - Regetovka 2022

• 22.04.2022 08:45
          • 51 žiakov 8. ročníka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove absolvovalo lyžiarsky kurz od 7.2.2022 -  11.2.2022 na lyžiarskych svahoch v Regetovke.

Lyžiarsky kurz prebiehal v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Cieľom kurzu bolo získať pre tento zimný šport čo najviac žiakov, vzbudiť záujem o lyžovanie, zalyžovať si, zabaviť sa, stráviť týždeň v horách, vštiepiť žiakom správne návyky a motorické zručnosti, na ktoré sa dá v ďalšom zdokonaľovaní nadviazať. Začiatočníci si osvojili základné lyžiarske zručnosti a vedomosti na úrovni bezpečného pohybu na lyžiach v nenáročnom teréne a pokročilí lyžiari sa zdokonaľovali v lyžiarskej technike so zvládaním základov carvingového lyžovania. Teoretické vedomosti boli zamerané na pravidlá správania sa na zjazdovkách, pravidlá jazdy na vleku, pravidlá správania sa pri stretnutí so snežným vozidlom a na označenie zjazdoviek a tratí.

Inštruktori kurzu Mgr. J. Krochta, Ing. Bc. K. Čepigová, Mgr. E. Gajdár, PaedDr. J. Senaj, Mgr. T. Ivan a Mgr. Z. Slezáková sa podieľali na bezproblémovom priebehu akcie a svojimi teoretickými poznatkami a praktickými skúsenosťami prispeli k splneniu samotného cieľa kurzu. Rodičia žiakov môžu byť naozaj pyšní na „už lyžiarov“, ktorí môžu byť pre svojich rodičov budúcu zimnú sezónu dobrými inštruktormi lyžovania.

Lyžiarsky kurz bol organizovaný formou dennej dochádzky na svah v stredisku Regetovka a financovaný z príspevku 150€ na žiaka.

Video:

[nomore]