• 4. kritérium - Zapájanie školy do aktivít Slovenského výboru pre UNICEF

• Hrnčeky pre detský domov

• Predvianočný čas... Naplnený radosťou, stretnutiami s najbližšími, s rodinou. Plný túžob, vyslovených aj nevyslovených prianí. Čas, kedy viac myslíme aj na tých druhých. Čas, v ktorom cítime väčšiu potrebu urobiť dobrý skutok a radosť ľuďom okolo nás, alebo aj tým vzdialenejším. Čas, kedy túžime druhých potešiť a pripomenúť im, že „nie sú sami“.

Takýto dobrý skutok urobili deti z 1. stupňa našej školy. Deťom z Detského domova Košická Nová Ves darovali kúsok svojho domova v podobe 261 hrnčekov, venovaným z dobrej vôle, naplnenými láskou a krásnymi prianiami. Krásne Vianoce smiley

Hrnčeky potešili

Dostali sme list:

„Vážená pani riaditeľka, pedagogický kolektív, milé deti,

dovoľte mi, aby sme sa Vám srdečne poďakovali za krásny prejav spolupatričnosti, ktorý ste prejavili našim deťom formou aktivity „Hrnček pre detský domov“. V našom domove žije 82 detí, ku všetkým sa dostali Vaše milé hrnčeky. Uistili ste ich, že blížiace sa sviatky sú naozaj chvíľami, kedy máme k sebe bližšie. Srdce vytvorené z Vašich hrnčekov je symbolom ľudskosti a spolupatričnosti aj voči našim deťom. Nesmierne si vážime, že svojich žiakov vediete k vzácnym ľudským hodnotám.

Za Vaše obdarovanie Vám v mene našich detí i v mene svojom úprimne ďakujeme. Želáme príjemné prežitie vianočných sviatkov a v Novom roku 2018 veľa zdravia a šťastia.

Mgr. Iveta Lumtzerová
            riaditeľka DeD“