• Matematika

• Workshop o finančnej gramotnosti

• 28.02.2023 08:32
        • Vraví sa, že čo sa raz v škole naučíš, akoby si dvakrát v živote našiel. A platí to dvojnásobne, pokiaľ sa jedná o finančnú gramotnosť, bez ktorej sa v živote už len ťažko zaobídeme. Preto sme ani chvíľu neváhali, keď sme sa dozvedeli, že Stredná odborná škola ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka v Bardejove organizuje dňa 22. 2. 2023 pre žiakov deviateho ročníka Workshop zameraný na získanie informácií a kompetencií v oblasti finančnej gramotnosti prostredníctvom zaujímavých aktivít, cvičení a aplikácií.

Súčasťou workshopu boli aj rôzne pribežné testy, pomocou ktorých si žiaci mohli overiť novozískané poznatky. Naši žiaci z 9. B triedy – Juliana Brezovská, Sofia Sokolová a Richard Marchevský sa najlepšie popasovali so zadanými úlohami ohľadom rodinného rozpočtu, počítania inflácie, plánovania dovolenky a podobne, a „uchmatli si“ prvé miesto.

Gratulujeme!

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.