• V dňoch 13. a 14. marca sa v priestoroch základnej školy na sídlisku Vinbarg konal 39. ročník okresnej súťaže z matematiky pod názvom Pytagoriáda. V utorok 13. marca súťažili žiaci 3.-5. ročníka a nasledujúci deň súťažili šiestaci, siedmaci a ôsmaci. Žiaci mali vypočítať 15 príkladov z matematiky. Úspešným riešiteľom sa stal žiak, ktorý mal správne vypočítaných 10 príkladov. Úspešní riešitelia mohli získať body aj za ušetrený čas, za každé 4 ušetrené minúty dostali bod navyše. Z našich žiakov sa najlepšie darilo Samuelovi Chovanovi, ktorý sa umiestnil na druhom mieste so ziskom 20 bodov. V ôsmom ročníku boli úspešní dvaja naši žiaci. Peter Paľa so ziskom 19 bodov obsadil 5. miesto a Natália Lukáčová so ziskom 13 bodov obsadila 8. miesto. V piatom ročníku so ziskom 18 bodov Terézia Ščurová obsadila 16. miesto. Vo štvrtom ročníku bola úspešná Nikola Kundrátová so ziskom 13 bodov sa umiestnila na 10. mieste.

05.04.2018 10:13 | viac »
  • Dňa 24.1.2018 sa v priestoroch základnej školy Bartolomeja Krpelca konal už 67. ročník okresného kola matematickej olympiády. Súťažilo sa v dvoch kategóriách Z9 a Z5. Našu školu reprezentovali Adam Kačmár z 9.A, Lívia Hudáková z 5.D a Terézia Ščurová z 5.A. Medzi deviatakmi si veľmi dobre počínal náš Adam Kačmár, ktorý sa umiestnil na 1. mieste a bude nás reprezentovať v krajskom kole. V kategórii Z5 sa podarilo Lívii Hudákovej stať sa úspešnou riešiteľkou a Terézii Ščurovej chýbal do úspešnosti iba jeden bod. Všetkým reprezentantom srdečne blahoželáme.
    Mgr. Marián Sim

06.02.2018 08:51 | viac »
  • V dňoch 13. a 14. 12 2017 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. Celkovo si zmeralo sily 82 žiakov tretieho až ôsmeho ročníka.

Úspešní riešitelia si budú môcť porovnať svoje vedomosti z matematiky na okresnom kole, ktoré sa uskutoční  v marci.

P3:
    1.–3. miesto: Brezáni Matúš 3. C, Janeček Daniel 3. B  a Švecová Timea 3. B

V treťom ročníku nebol úspešný riešiteľ.

Úspešnými riešiteľmi za jednotlivé kategórie sa stali:

P4:
    1. miesto: Kundrátová Nikola 4. C
    2. miesto: Hohoš Peter 4. A
    3. miesto: Jonov Patrik 4. A
    4. miesto: Vagaská Natália 4. B

P5:
    1. miesto: Hudáková Lívia 5. D
    2. miesto: Ščurová Terézia 5. A

P6:
    1.–2. miesto: Chovan Samuel 6. A a Mihaľ Daniel 6. A

P7:
    1. miesto: Šimová Timea 7. A
    2. miesto: Zbihlejová Veronika 7. A
    3.–4. miesto: Pavlišin Matúš 7. C a Tomko Tomáš 7. C

P8:
    1. miesto: Paľa Peter 8. A
    2. miesto: Kuzmišin Richard 8. B
    3. miesto: Zbihlej Dominik 8. B

22.01.2018 09:36 | viac »
  • Dňa 1.12.2017 sa v kultúrno-spoločenskom centre v Košiciach konal 17. ročník matematickej súťaže Lomihlav. Tejto súťaže sa zúčastnilo 54 družstiev z celého Slovenska.

Každé družstvo tvorili štyria žiaci danej školy, ktorých úlohou bolo sa popasovať s dvadsiatimi matematickými úlohami, piatimi hádankami a piatimi hlavolamami. Na vyriešenie týchto úloh mali k dispozícii 66 minút, počas ktorých si spolu lámali hlavy nad matematickými problémami.

Našu školu, a zároveň aj mesto, reprezentovali Adam Kačmár z 9.A, Peter Paľa, Natália Lukáčová z 8.A a Richard Kuzmišin z 8.B. V ťažkej konkurencii si nepočínali vôbec zle, keďže sa umiestnili na krásnom 18. mieste. Tohto roku bola konkurencia o niečo silnejšia, pretože súťažili aj žiaci zo stredného a západného Slovenska, čo po minulé roky nebývalo zvykom.

Našim žiakom srdečne blahoželáme.

15.01.2018 10:59 | viac »
  • Dňa 4. apríla 2017 sa v priestoroch ZŠ na Vinbargu konal 66. ročník okresného kola matematickej olympiády. Súťaže sa zúčastnili žiaci 6. až 8. ročníka, ktorí sa prebojovali cez školské kolo na okresnú súťaž. Našu školu reprezentovali Adam Kačmár z 8.A a Richard Kuzmišin zo 7.B. Žiaci sa museli popasovať s troma náročnými úlohami počas dvoch hodín. Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci, ktorí získali minimálne polovicu zo všetkých bodov. Podarilo sa to Adamovi Kačmárovi, ktorý získal 12 bodov a umiestnil sa na treťom mieste. Srdečne blahoželáme!

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
    11.04.2017 11:29 | viac »
  • V dňoch 14.3 - 15.3 2017 sa v priestoroch základnej školy na Vinbargu konal 38. ročník okresného kola matematickej pytagoriády. Stretli sa tam žiaci, ktorí postúpili zo školského kola na okresnú súťaž. Z našich žiakov sa najlepšie darilo Adamovi Kačmárovi, ktorý v kategórii P8 skončil na prvom mieste ako jediný úspešný riešiteľ. V iných ročníkoch sme nemali úspešných riešiteľov.

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
    07.04.2017 09:33 | viac »
  • Matematická olympiáda sa môže pýšiť hneď niekoľkými naj. Okrem toho, že je najstaršou predmetovou olympiádou, sa každoročne stretáva s najväčším počtom účastníkov na okresných kolách. 24. 1. 2017 sa v priestoroch Základnej školy na Vinbargu uskutočnilo už 66. okresné kolo matematickej olympiády. V tejto obrovskej konkurencii skoro 50 žiakov zo základných škôl celého bardejovského okresu sa nestratili ani naši žiaci. Výborne sa popasovali s konkurenciou, no najmä s ťažkými úlohami, ktoré potrápili všetky ich mozgové závity. V kategórii 9 sa na vynikajúcom 2. mieste umiestnil M. Čopák z 9. A a hneď za ním, na bronzovej pozícii, P. Lacová z 9. A. Obom deviatakom pravdepodobne zaručilo toto umiestenie účasť na krajskom kole, ktoré sa bude konať koncom marca v Prešove. V mladšej kategórii sa S. Chovan z 5. A umiestnil na 4. mieste. Obzvlášť ťažké boli piatacké úlohy, čo dokazuje nízky počet úspešných riešiteľov – len 6 z 27. Preto je veľmi cenné, že všetci traja boli úspešní riešitelia. Srdečne blahoželáme!

15.02.2017 14:03 | viac »
  • V dňoch 7. - 8. 12. 2016 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády.

Úspešnými riešiteľmi sa stali:

5. ročník:
    1. miesto Samuel Chovan 5.B

2. miesto Diana Škrovánková 5.A

6. ročník:
    1. miesto Samuel Chovan 5.B

2. miesto Timea Šimová 6.A

3. miesto Adela Švecová 6.A

7. ročník:
    1. miesto Peter Paľa 7.A

2. miesto Richard Kuzmišin 7.B

3. miesto Natália Lukáčová 7.A