• Anglický jazyk

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku (29.11.2022)

• 01.12.2022 12:33

• V utorok 29. novembra 2022 sa uskutočnilo Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Táto súťaž má svoju 33-ročnú tradíciu. Presne 33 žiakov sa do olympiády zapojilo smiley. Ako to nakoniec dopadlo v tejto silnej konkurencii, ktorá kvalite súťaže len prospieva?

V kategórii 1A (žiaci 5. – 7. ročníka) súťažilo 13 žiakov:
          • 1. miesto: Peter Klimek (7. A)
          • 2. miesto: Oliver Žula (7. A)
          • 3. miesto: Gregor Harbaľ (7. A)
          V kategórii 1A získala špeciálnu cenu poroty žiačka Sarah Mlynaričová zo 7. C triedy.

V kategórii 1B (žiaci 8. a 9. ročníka) súťažilo 20 žiakov:
          • 1. miesto: Natália Vagaská (9. B)
          • 2. miesto: Lenka Tarnovská (8. C)
          • 3. miesto: Jakub Dunčák (9. A)

Ďakujeme všetkým žiakom za účasť. Všetko v živote je skúsenosť, ktorá žiakov určite urobí múdrejšími ľuďmi. Víťazom blahoželáme! Peter Klimek a Natália Vagaská  budú našu školu reprezentovať na Okresnom kole Olympiády z anglického jazyka, ktoré sa uskutoční 19. januára 2023. Súťaž sa bude konať prezenčne na pôde našej školy. Všetci im budeme držať prsty, aby našu školu, ale najmä samých seba reprezentovali úspešne.
          Mgr. Ján Šoltés
          za všetkých učiteľov ANJ