Nevšedný kultúrny zážitok

Dňa 9.2.2017 sa žiaci 8.C a 9.B zúčastnili divadelného predstavenia. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, veď žiaci našej školy sa návštev divadelných predstavení zúčastňujú pravidelne a výchova ku kultúrno-spoločenským hodnotám je jednou z našich priorít.

My sme sa však vybrali do Spišského divadla v Spišskej Novej Vsi na divadelné predstavenie klasika našej realistickej literatúry Jozefa Gregora Tajovského Ženský zákon. Dej známej drámy netreba veľmi predstavovať, veď kto by o tomto diele ešte nepočul. Toto predstavenie nás ale zaujalo nie len bravúrnymi výkonmi hercov, no hlavne tým, že celé predstavenie sa odohrávalo v spišskom nárečí. Takéto čosi sme ešte nikdy doteraz nezažili. Zozačiatku sme boli prekvapení a chvíľu trvalo, kým si naše uši zvykli na nárečie, ktoré mnohí z nás počuli po prvýkrát v živote. Po malej chvíli sme už ale nemali žiaden problém a celé predstavenie sme si až dokonca vychutnali. Spoznali sme ďalšiu osobitosť nášho susedného regiónu a vrámci učiva o slovnej zásobe, ktoré preberáme na hodinách Slovenského jazyka, sme mali možnosť nahradiť teóriu praxou, priamym kontaktom, čo je pre nás veľmi podnetné a na tento zážitok bude každý z nás určite dlho spomínať.

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok