• Dejepis

• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• 14.03.2022 10:01
        • Dňa 9.2.2022 sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády formou online. Našu školu reprezentovali v tomto kole 7 žiaci. Ich pozitívny vzťah k dejepisu a systematická príprava každý týždeň priniesli vytúžený úspech, pričom žiaci získali mnoho informácií o pamiatkach UNESCO na Slovensku.

V kategórii F (6. ročník) to boli žiačky Katarína MikulováTamara Semanišinová zo 6.A, ktoré obsadili 1. miesto2. miesto.

V kategórii  E (7. ročník) to boli žiaci Matúš BrezániRoman Chovan zo 7.D. Matúš Brezáni sa umiestnil na 2. mieste, čím si zabezpečil postup do krajského kola. Roman Chovan bol úspešným riešiteľom.

V kategórii D (8. ročník) to bola žiačka Darina Žofajová z 8.A, ktorá sa stala víťazom okresného kola a postúpila na krajského kola.

V kategórii C (9. ročník) nás úspešne reprezentovala tradične žiačka Barbora Bereščáková z 9.C, ktorá sa stala víťazom okresného kola.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do súťaže a gratulujeme postupujúcim na krajské kolo, ktoré sa uskutoční dňa 22.3.2022 online formou. Žiakov na súťaž pripravovali Mgr. Viera Cmarová a Mgr. Petra Csuková.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.