• Aktivity 1.-4. ročníka

• Čítame pre radosť

• 26.01.2024 11:54
        • Radosť má mnoho podôb a jednu z nich sme mohli zažiť v deň, keď žiaci I. stupňa dostali do novo vytvorených triednych knižníc krásne knihy rôzneho žánru. Vďaka výzve MŠVVaŠ SR zameranej na vytvorenie a zveľadenie triednych knižníc a šikovnému tímu zloženému z vedenia školy, koordinátorov projektu a učiteliek I. stupňa sme sa stali jednými z úspešných žiadateľov.

Knihy s pestrofarebnými obalmi a bohatým obsahom sú teraz každodenným spoločníkom žiakov počas vyučovania ale aj vo voľných chvíľach. Čítanie žiakov obohatí v každom smere, či už pri vytváraní slovnej zásoby, fantázie, čitateľského sebavedomia, čitateľskej gramotnosti. A vidieť radosť, ktorá sa odráža na tvárach detí, keď do rúk berú nový knižný titul, je neopísateľná.