• Usmernenia ohľadom COVID-19

• 03.12.2021 11:35
        • OD PONDELKA VŠETCI ŽIACI OD 5. ROČNÍKA NAHOR
          PRECHÁDZAJÚ NA DIŠTANČNÚ VÝUKU

1. decembra 2021 zasadal Krízový štáb okresu Bardejov za účasti zástupcov štátnej správy a samosprávy, RÚVZ v Bardejove, NsP Sv. Jakuba, ZMOS-u, HaZZ v Bardejove a PZ, ktorý na základe zhodnotenia epidemiologickej situácie v okrese Bardejov a aktuálneho stavu v NsP Sv. Jakuba v Bardejove sa stotožnil s navrhnutým opatrením RÚVZ v Bardejove - prechod na dištančnú formu vzdelávania. Toto opatrenie, ako konštatoval krízový štáb okresu, je potrebné prijať v záujme zníženia mobility s cieľom, minimalizovať riziko prenosu ochorenia COVID-19 a prispieť tak k zlepšeniu nepriaznivej epidemiologickej situácie v okrese Bardejov a v bardejovskej nemocnici. Dištančná forma vzdelávania, ktorá začne 6. decembra 2021, sa dotkne žiakov II. stupňa základných škôl na území mesta a okresu, študentov gymnázií a stredných odborných škôl.

Zdroj: Milan Kurimský - vedúci odboru krízového riadenia, OU Bardejov; Bardejovská televízia – BTV

Online vzdelávanie bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín, ktoré budú trvať 40 minút a to:

1. vyučovacia hodina  7:50 – 8:30h
          2. vyučovacia hodina  8:45 – 9:25h
          3. vyučovacia hodina  9:45 – 10:25h
          4. vyučovacia hodina  10:40 – 11:20h
          5. vyučovacia hodina  11:35 – 12:15h
          6. vyučovacia hodina  12:30 – 13:10h

Výchovy (HUV, VYV, INF, TECH a TSV)

Výchovy sa budú učiť nasledovne:
          1. týždeň iba TECH a HUV
          2. týždeň iba INF a VYV