• Usmernenia ohľadom COVID-19

• 26.02.2021 12:53
        • V súvislosti s negatívnym vývojom počtu nakazených vírusom Covid v meste a okrese Bardejov, na základe konzultácie s regionálnym epidemiológom, záverov dnešného krízového štábu Mesta Bardejov bude vyučovanie žiakov prvého stupňa ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta prebiehať v pondelok 1.3.2021 dištančnou formou.

Po vyhodnotení dát z víkendového testovania, resp. po dnes avizovanom rozhodnutí vlády, vás o ďalšom postupe budeme informovať. Plne si uvedomujeme, so všetkou zodpovednosťou, potrebu a nevyhnutnosť vzdelávania najmä detí na prvom stupni prezenčnou formou, je to aj náš záujem a priorita, ale musíme dbať predovšetkým na ochranu ich zdravia, ochranu zdravia pedagógov a rodičov. Bardejov je dnes v bordovej fáze a všetky doterajšie rozhodnutia mestského krízového štábu sa ukázali ako rozumné a obozretné. Boli prínosom pre zvrátenie negatívneho vývoja pandemickej situácie v meste. O ďalšom postupe vás budeme aktuálne informovať. Materské školy budú zatiaľ od pondelka 1.3.2021 fungovať v režime, ktorý vyžaduje aktuálne platný „školský semafor“.

Ďakujeme za pochopenie. Je to v záujme nás všetkých.
          Mgr. René Semanišin
          vedúci oddelenia školstva a kultúry