• Aktivity

• MŠ - Pre rodičov a deti

• 20.04.2020 11:35
        • V tejto neľahkej dobe, keď sa venujete svojim deťom, ale aj iným povinnostiam, je dôležité si stanoviť určitý režim, aby bola dodržaná psychohygiena dieťaťa. Aj v materskej škole máme stanovený režim dňa, kde sa striedajú rôzne činnosti. Tu Vám opíšeme náš režim dňa. Ak je len trocha možné a Váš čas Vám to dovoľuje, prispôsobte aspoň niektoré aktivity tým, ktoré robili deti v MŠ.

- ranné hry – konštruovanie, kreslenie, skladanie puzzle, grafomotorické cvičenia a pod.

- hygiena

- desiata

- edukačná aktivita – trvá od 15-20 min. pre 3–4 roč. deti, až 40–45 min. pre 5–6 roč. deti  aktivity sú z rôznych oblastí - rozvíjanie poznania, matematické predstavy, komunikatívne - jazykové aktivity, pracovné a výtvarné činnosti, čítanie rozprávok, dramatizácie, telesné cvičenie, hudobné činnosti

- pobyt vonku - ak je to možné

- hygiena

- obed

- odpočinok - u predškolákov sú možné pokojné aktivity - prezeranie kníh, čítanie, či pozeranie rozprávok

- olovrant

- zábavné aktivity - cvičenie podľa hudby, rôzne zábavné hry

Ak je to len trocha možné, vytvorte si s deťmi svoj režim dňa tak, aby ste ich nezaťažovali, a zároveň ho prispôsobili svojim pracovným a rodinným povinnostiam. Prajeme Vám veľa trpezlivosti a hlavne zdravie. Myslíme na naše a Vaše deti.

Pozdravujú Vás Vaše pani učiteľky.

Tu je pár dobrých stránok:

www.welcome-idea.eu