• Iné

• ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove - online medzinárodné stretnutie (Erasmus+)

• 08.12.2020 09:28
        • ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove je zapojená do dvojročného (2019 – 2021) medzinárodného projektu Erasmus+ pod názvom „Empatia - cesta k človeku“ (Empathy – a way to the human being, 2019-1-SK01-KA229–060793).

Do projektu sú zapojené 4 školy z týchto európskych krajín: Slovensko – Základná škola s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove (koordinátor), Severné Macedónsko - OOU ,,Brakja Miladinovci,, Kumanovo (partner), Turecko - Özel Çözüm Ortaokulu (partner) a Poľsko - Zespol Szkol w Pozezdrze (partner).

Prvé stretnutie projektových partnerov (tzv. „kick-off meeting“) sa uskutočnilo na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove v novembri 2019. Tím pracovníkov školy pod vedením pani riaditeľky Mgr. Mileny Kravcovej pripravil pre účastníkov pobytu zaujímavú, vyváženú kombináciu aktivít, atrakcií a workshopov. Bolo to ešte v „normálnych“ časoch, kedy sme si užívali atmosféru medzinárodných stretnutí na vlastnej koži.

Druhé medzinárodné stretnutie partnerov v Severnom Macedónsku bolo naplánované v apríli 2020. Žiaci i učitelia boli vysoko motivovaní vycestovať a spoznať krajinu, mesto i školu nášho partnera. Avšak, do hry vstúpila pandémia, ktorá prerušila projektové aktivity na 6 mesiacov (po dohode s jednotlivými národnými agentúrami všetkých partnerských krajín).

Pandémia tu stále je, preto v projekte pokračuje v „online“ podobe. V týždni od 7. do 11. decembra 2020 prebieha virtuálne stretnutie partnerských tímov žiakov a učiteľov. Aktivity prebiehajú pod taktovkou partnera zo Severného Macedónska, ktorý pre nás zostavil zaujímavý program. Pracujeme v platforme ZOOM. Sedem našich žiakov (Bruno Mačej, Adela Mojdisová, Samuel Chovan, Izabela Miklošová, Sonja Homzová, Lívia Hudáková, Barbora Mikulová) a 4 učitelia (Mgr. Petra Csuková, Mgr. Peter Vasilega, Ing. Dušan Kuča, Mgr. Ján Šoltés) sa venujú centrálnej téme projektu: empatii. Empatia je pre žiakov jednou z kľúčových tém v súčasnej pandemickej situácii. Vcítenie, vciťovanie sa, prenášanie sa do sveta predstáv druhého, do jeho emócií, spôsobu myslenia a postojov.

Po ukončení online týždňa Vám určite poskytneme bližšie INFO.

Mgr. Ján Šoltés
          za žiakov a učiteľov zapojených do online projektového týždňa

Pre zvačšenie kliknite na obrázok.[nomore]