• Iné

• 08.04.2020 11:07
        • Vážení rodičia, milí žiaci,

nachádzame sa v nepríjemnej spoločenskej situácii. Koronavírus nás zo dňa na deň zatvoril do našich príbytkov a uzavrel brány všetkých škôl na Slovensku. Nikto nevie, ako dlho bude trvať táto povinná sociálna izolácia. Učitelia, žiaci, rodičia – pre každého nastala citeľná zmena. V tejto komplikovanej situácii nám pomôže iba vzájomné pochopenie a racionálny prístup.

ZŠ s MŠ Pod Vinbargom pristúpila k „vyučovaniu na diaľku“ s využitím IKT. Mimoriadna situácia, ktorú momentálne zažívame, nám umožnila zadať žiakom aj mimoriadne úlohy, na ktoré by za bežných okolností nebol v škole priestor a čas. Minulý týždeň bol na našej škole tzv. oddychový.

Prváci a druháci si vyrobili svoj REŽIM DŇA s časovým rozdelením jednotlivých činností počas 24 hodín. Tretiaci kreslili obrázky k vypočutej rozprávke a štvrtáci si mali vybrať svoju obľúbenú knihu, napísať meno autora a napísať pár viet, ktoré sa im z knihy najviac páčili.

Žiaci druhého stupňa sa zamerali na motív „Veľkej noci“ – najväčšieho kresťanského sviatku. Dostali „voľnú ruku“ a naplno prejavili svoju kreativitu v tejto téme. V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť vybrané práce, ktoré nám žiaci zaslali. Naši šikovní žiaci = Vaše šikovné deti. smiley

Vo vyučovaní „online“ sme urobili aj ďalší krok vpred – spustili sme videohovory učiteľov a žiakov podľa provizórneho rozvrhu hodín. Technika to umožňuje, prečo to nevyužiť?! Žiaci a učitelia sa môžu vzájomne vidieť a počuť. Kontakt učiteľa so žiakom je vo vyučovaní nezastupiteľný.

V mene všetkých učiteľov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa chcem poďakovať Vám, vážení rodičia. Cením si Vašu spoluprácu v danej ťažkej situácii. Popri svojich povinnostiach sa stávate pre svoje deti aj čiastočným učiteľom. To najcennejšie, čo doma máte, sú Vaše deti. A to sú naši žiaci. Všetko to robíme pre ich dobro. Ak máte akékoľvek nápady, ako zlepšiť našu spoluprácu, napíšte mi na zspodvinbargom.riaditelka@gmail.com. Rada si Vaše postrehy prečítam.

Prajem všetkým žiakom a rodičom pokojné Veľkonočné sviatky. Budú trošku iné ako po minulé roky, ale ich podstata ostáva nezmenená. Dobre si tieto zvláštne dni zapamätajme, raz o tom budeme rozprávať svojim deťom a vnúčatám... smiley

S úctou Vaša riaditeľka
          Mgr. Milena Kravcová
          Práce I. stupňa (práce II. stupňa sa spracúvajú)