• Iné

• iBobor 2022

• 22.11.2022 08:13
        • V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

V školskom roku 2022/2023 sa do súťaže iBobor zapojilo 124574 žiakov z celého Slovenska. Súťaž sa konala v dňoch 7. – 11. novembra 2022, zúčastnilo sa jej 135 žiakov našej školy v 4. kategóriách.

1. kategória (2.- 3. ročník) Drobec - súťažilo 81 žiakov:
          Úspešní riešitelia: Soňa Dzambová 2.A, Milan Vašičko 3.C, Ester Kaščáková 2.B, Michaela Billá 3.C, Rebeka Dzugasová 2.B, Nina Humeniková 3.C, Liam Banas 2.B, Ella Mlynaričová 2.A

2. kategória (4.- 5. ročník) Bobrík - súťažilo 36 žiakov:
          Úspešní riešitelia: Sára Hankovská 5.B, Teodor Choma 4.B, Richard Jurečko 5.B, Mateo Banas 4.A

3. kategória (6.- 7. ročník) Benjamín - súťažilo 15 žiakov:
          Úspešný riešiteľ: Karin Želinská 7.A, Katarína Mikulová 7.A, Ondrej Kukulský 7.A, Adela Belejčáková 7.A, Adam Lastivka 7.A, Michaela Mišíková 7.A

4. kategória (8.- 9. ročník) Kadet - súťažili 3 žiaci:
          Úspešný riešiteľ: Roman Chovan 8.D

Úspešní riešitelia sú žiaci, ktorí získali viac ako 50%. Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!