Navigácia

 • Vianočné chvíľky na hodine nemeckého jazyka

  Vzhľadom k tomu, že v decembri sme mali možnosť prežiť najkrajšie sviatky v roku – Vianoce, urobili sme si so žiakmi malé vianočné posedenie. V krátkej prezentácii sa žiaci oboznámili so základnými pojmami, ktoré sú s týmto sviatkom spojené. Spomenuli sme tam aj to, že na rozdiel od nás, kde chodí s Mikulášom čert, v Nemecku chodí Knecht Ruprecht (bradatý, fúzatý muž oblečený v hnedom kabáte). Vypočuli sme si aj dve najznámejšie nemecké koledy – Stille Nacht a O Tannenbaum. Následne sme sa s deťmi rozprávali aj o tom, aké sú ich tradičné štedrovečerné jedlá a aké zvyky a tradície sú u nich zaužívané. Posedenie so žiakmi bolo spestrené ich obľúbenými maškrtami.

  Mgr. Marcela Jevčáková


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  08.01.2020 12:47 | viac »
 • Európsky deň jazykov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove
  Rada Európy sa rozhodla ešte v roku 2001 vyhlásiť Európsky deň jazykov, ktorý sa odvtedy každoročne oslavuje 26. septembra. V mnohých krajinách sa do tohto dňa úspešne zapájajú milióny ľudí, ktorí svojimi aktivitami oslavujú  rozmanitosť jazykov v súčasnom svete. Má to za cieľ podporiť a spropagovať jazykové vzdelávanie u ľudí každého veku. Nie nadarmo sa vraví: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“ (článok pokračuje, kliknite na VIAC)


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  08.10.2018 10:26 | viac »
 • Valentinstag 2018
  Deň 14.2 je pre každého známy dátum. Tento deň sa nesie v znamení náklonnosti, tolerancie a lásky. Mali by sme si spomenúť na všetkých, ktorí sú pre nás dôležití, dať im najavo, čo pre nás znamenajú, zbaviť sa toho, čo nás možno v minulosti nahnevalo a odpustiť, prípadne povedať prepáč. V dnešnej uponáhľanej dobe sa stáva, že si málokedy počas roka nájdeme čas povedať svojim blízkym „mám ťa rád“, „som rád, že ťa mám“, „ľúbim ťa“. Preto využime tento deň na vyjadrenie náklonnosti, ktorá v nás je. Naši žiaci vyrobili na hodinách nemeckého jazyka valentínske srdiečka s nadpisom „Valentinstag“, ktorými ozdobili dvere každej triedy a tým rozhodli spríjemniť a pripomenúť čas sv. Valentína.  Tu je pár záberov našich žiakov pri práci:


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  20.02.2018 09:30 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy