• Európsky deň jazykov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove
    Rada Európy sa rozhodla ešte v roku 2001 vyhlásiť Európsky deň jazykov, ktorý sa odvtedy každoročne oslavuje 26. septembra. V mnohých krajinách sa do tohto dňa úspešne zapájajú milióny ľudí, ktorí svojimi aktivitami oslavujú  rozmanitosť jazykov v súčasnom svete. Má to za cieľ podporiť a spropagovať jazykové vzdelávanie u ľudí každého veku. Nie nadarmo sa vraví: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“ (článok pokračuje, kliknite na VIAC)

08.10.2018 10:26 | viac »
  • Valentinstag 2018
    Deň 14.2 je pre každého známy dátum. Tento deň sa nesie v znamení náklonnosti, tolerancie a lásky. Mali by sme si spomenúť na všetkých, ktorí sú pre nás dôležití, dať im najavo, čo pre nás znamenajú, zbaviť sa toho, čo nás možno v minulosti nahnevalo a odpustiť, prípadne povedať prepáč. V dnešnej uponáhľanej dobe sa stáva, že si málokedy počas roka nájdeme čas povedať svojim blízkym „mám ťa rád“, „som rád, že ťa mám“, „ľúbim ťa“. Preto využime tento deň na vyjadrenie náklonnosti, ktorá v nás je. Naši žiaci vyrobili na hodinách nemeckého jazyka valentínske srdiečka s nadpisom „Valentinstag“, ktorými ozdobili dvere každej triedy a tým rozhodli spríjemniť a pripomenúť čas sv. Valentína.  Tu je pár záberov našich žiakov pri práci:

20.02.2018 09:30 | viac »