Navigácia

 • Ruský suvenír
  Vyučovacie hodiny ruského jazyka, ktorý sa môžu ako druhý cudzí jazyk učiť žiaci 2. stupňa našej školy, sme sa rozhodli spestriť priamym spoznávaním ruských reálií. Žiaci 5.–9. ročníka pod vedením vyučujúcej zozbierali mnoho ruských suvenírov a zrealizovali výstavu, na ktorej nechýbali povestné ruské samovary, palechské škatuľky, žostovské podnosy, ručne maľované výrobky – chochloma, pohľadnice, magnetky a, samozrejme, rôzne matriošky. Výstavu sprevádzali rozhovory medzi žiakmi a vyučujúcou, ktoré boli zamerané na históriu a rôzne zaujímavosti súvisiace s týmito spomienkovými predmetmi ruskej kultúry. Žiaci ich tak mali možnosť spoznať nielen vo virtuálnej podobe, ale aj naživo, čím sa im, veríme, vryjú do pamäte na dlhý čas.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.02.2020 11:16 | viac »
 • ARS Poetika 2019
  Dňa 26.4.2019 sa v priestoroch Základnej školy Malcov konalo okresné kolo súťaže ARS POETIKA 2019 v interpretácii ruskej poézie a prózy. Žiaci súťažili v dvoch vekových kategóriach - umelecký prednes 5. až 7. ročník a umelecký prednes 8. a 9. ročník. Našu školu reprezentovali žiaci Gregor Šverha z 5.A triedy, Daniela Adamišinová zo 6.A triedy a Natália Lišivková zo 7.A triedy. Všetci títo žiaci súťažili v kategórii umelecký prednes 5. až 7. ročník. Gregor Šverha sa umiestnil na 2. mieste a Daniela Adamišinová na 3. mieste. Natália Lišivková dostala cenu poroty. Súťažiacim k ich umiestneniu blahoželáme.
  Mgr. Miroslava Staviarská

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  30.04.2019 10:27 | viac »
 • Európsky deň jazykov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove
  Rada Európy sa rozhodla ešte v roku 2001 vyhlásiť Európsky deň jazykov, ktorý sa odvtedy každoročne oslavuje 26. septembra. V mnohých krajinách sa do tohto dňa úspešne zapájajú milióny ľudí, ktorí svojimi aktivitami oslavujú  rozmanitosť jazykov v súčasnom svete. Má to za cieľ podporiť a spropagovať jazykové vzdelávanie u ľudí každého veku. Nie nadarmo sa vraví: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“ (článok pokračuje, kliknite na VIAC)


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  08.10.2018 10:27 | viac »
 • ARS Poetica 2018
  Dňa 27.4.2018 sa na Základnej škole v Malcove uskutočnilo okresné kolo súťaže v interpretácií ruskej poézie a prózy. Priebeh súťaže spríjemňovali ruské piesne ako aj známa pieseň ˝Podmoskovnie večera.˝ Žiaci súťažili v dvoch kategóriách umelecký prednes 5.–7. ročník a umelecký prednes 8.–9. ročník. Súťaže sa zúčastnili aj tri žiačky našej školy: Sofia Alexandra Achajevová 8.A (kategória 8.-9. ročník), Daniela Adamišínová 5.A a Alexandra Uporská 6.A (kategória 5.–7. ročník). Cenu poroty získala žiačka Daniela Adamišínová.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  24.05.2018 10:15 | viac »
 • Posedenie pri samovare

  Je tu december. Čas zimných radovánok, čas bieleho ticha a pokoja a zároveň čas túžobného očakávania kúzelných Vianoc.

  Vianoce sú sviatkom, na ktorý čakáme všetci. Nielen deti, ale aj my dospelí, práve preto sme si tieto chvíle očakávania spríjemnili so žiakmi 5. ročníka krátkou besiedkou spojenou s posedením pri samovare. Spoločne sme sa preniesli do krajiny, ktorej jazyk postupne spoznávame. Pozreli sme sa na štedrovečerný stôl Rusov a predstavili sme si najznámejšie suveníry,  ako sú matriošky, samovar a tradične zdobené nádoby z dreva – chachlama. Aké by to boli Vianoce bez rozprávky? Preto aj na našom posedení sme si jednu vianočnú ruskú pozreli. Nechýbali ani zaujímavé aktivity a hry.

  Na záver sme si zaspievali ruskú koledu a spoločne si popriali v Novom roku veľa zdravia, radosti a šťastia. Krásne Vianoce želáme aj Vám všetkým!

  С НОВЫМ ГОДОМ!


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  15.01.2018 12:38 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy