• Európsky deň jazykov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove
    Rada Európy sa rozhodla ešte v roku 2001 vyhlásiť Európsky deň jazykov, ktorý sa odvtedy každoročne oslavuje 26. septembra. V mnohých krajinách sa do tohto dňa úspešne zapájajú milióny ľudí, ktorí svojimi aktivitami oslavujú  rozmanitosť jazykov v súčasnom svete. Má to za cieľ podporiť a spropagovať jazykové vzdelávanie u ľudí každého veku. Nie nadarmo sa vraví: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“ (článok pokračuje, kliknite na VIAC)

08.10.2018 10:27 | viac »
  • ARS Poetica 2018
    Dňa 27.4.2018 sa na Základnej škole v Malcove uskutočnilo okresné kolo súťaže v interpretácií ruskej poézie a prózy. Priebeh súťaže spríjemňovali ruské piesne ako aj známa pieseň ˝Podmoskovnie večera.˝ Žiaci súťažili v dvoch kategóriách umelecký prednes 5.–7. ročník a umelecký prednes 8.–9. ročník. Súťaže sa zúčastnili aj tri žiačky našej školy: Sofia Alexandra Achajevová 8.A (kategória 8.-9. ročník), Daniela Adamišínová 5.A a Alexandra Uporská 6.A (kategória 5.–7. ročník). Cenu poroty získala žiačka Daniela Adamišínová.

24.05.2018 10:15 | viac »
  • Posedenie pri samovare

Je tu december. Čas zimných radovánok, čas bieleho ticha a pokoja a zároveň čas túžobného očakávania kúzelných Vianoc.

Vianoce sú sviatkom, na ktorý čakáme všetci. Nielen deti, ale aj my dospelí, práve preto sme si tieto chvíle očakávania spríjemnili so žiakmi 5. ročníka krátkou besiedkou spojenou s posedením pri samovare. Spoločne sme sa preniesli do krajiny, ktorej jazyk postupne spoznávame. Pozreli sme sa na štedrovečerný stôl Rusov a predstavili sme si najznámejšie suveníry,  ako sú matriošky, samovar a tradične zdobené nádoby z dreva – chachlama. Aké by to boli Vianoce bez rozprávky? Preto aj na našom posedení sme si jednu vianočnú ruskú pozreli. Nechýbali ani zaujímavé aktivity a hry.

Na záver sme si zaspievali ruskú koledu a spoločne si popriali v Novom roku veľa zdravia, radosti a šťastia. Krásne Vianoce želáme aj Vám všetkým!

С НОВЫМ ГОДОМ!

15.01.2018 12:38 | viac »