• Biológia

• Okresné kolo Biologickej olympiády

• 27.05.2022 12:08
        • Dňa 31. 3. 2022 sa online formou uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády. Žiaci základných škôl súťažili v dvoch zložkách kategórie E - botanika a zoológia, ktoré boli zamerané na informácie o rastlinách a živočíchoch v okolí ľudských sídel.

Súťaže sa zúčastnili štyria žiaci (6. a 7. ročníka) našej školy, ktorým systematická príprava a záujem o prírodu priniesli tieto úspechy:
          Na okresnom kole v kategórii E – botanika získala žiačka Katarína Mikulová (6. roč.) obdivuhodné 1. miesto a druhá účastníčka tejto kategórie, Simona Renčková (6. roč.), obsadila 3. miesto.

Na okresnom kole v kategórii E – zoológia reprezentovali našu školu Peter Klimek (6. roč), ktorý obsadil 3. miesto, a Jaroslava Jurčová (7. roč.) bola hodnotená ako úspešná riešiteľka.