Navigácia

 • Exkurzia v drevospracujúcej dielni
  Podľa plánu práce Techniky sme sa v dňoch 9., 13. a 14. Júna spolu so žiakmi 5-tych ročníkov zúčastnili exkurzie v drevospracujúcej dielni Súkromnej strednej odbornej školy na Hviezdoslavovej ulici v Bardejove. Žiaci si vypočuli odborný výklad o ručnom spracovaní dreva a mali možnosť si vytvoriť drevené škatuľky, ktoré si ozdobia a môžu ich darovať svojim otcom pri príležitosti blížiaceho sa sviatku Dňa otcov. Práca ich veľmi bavila, o čom svedčia nasledujúce zábery.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  16.06.2017 11:29 | viac »
 • Gigantický veľkonočný zajac
  Nadrozmerný veľkonočný zajac – myšlienka, ktorá nám začala víriť hlavou ešte pred rokom, keď sme na tvorivých dielňach vyrábali veľkonočné ozdoby. Žiaci, ktorí sa na nich zúčastnili, si osvojili techniku pletenia z papiera - pedig (recyklovanie starého papiera), ale aj rôzne ďalšie techniky zdobenia veľkonočných vajec a výroby veľkonočných dekorácií. Naša myšlienka sa postupne začala realizovať už po vianočných sviatkoch. Na hodinách techniky, výchovy umením a výtvarnej výchovy sme žiakov zapojili do výroby papierových roliek, ktorých bolo potrebné vyrobiť viac ako 1 500 kusov. Práca si vyžaduje značnú zručnosť, a preto nie vždy všetky rolky boli dokonalé. Oceňujeme však veľké zanietenie a chuť žiakov vyrábať ich. Niektorí ich nakoniec vyrábali ako skúsení a zruční majstri. Nadrozmerný zajac si vyžadoval pevnú konštrukciu, s ktorou sa popasovala p. uč. Hankovská spolu so svojím manželom. Základy a kontúry zo železa boli pozvárané v dielni p. Hankovského. Hneď nato začala najdôležitejšia časť práce. Papierové rolky bolo potrebné zapletať a postupne obtáčať okolo celej konštrukcie. Vyžadovalo si to veľké množstvo času a námahy, ktorú v popoludňajších hodinách pri výrobe vynaložili zanietení žiaci a ich učitelia (p. uč. Bobaliková, Chovanová, Hankovská). Výsledok sa však rodil pomaly, pretože bolo potrebné dotiahnuť detaily tak, aby všetko spolu dokonale ladilo. Hotový výrobok predčil aj naše očakávanie a my všetci, ktorí sme sa podieľali na výrobe, sme na nášho „fešáka“ právom pyšní.
  Mgr. Slavka Bobaliková a kolektív žiakov 8.C
   
  11.04.2017 11:15 | viac »
 • Papierové srdiečka
  Aj žiaci deviateho ročníka chceli prispieť k valentínskej výzdobe školy, preto sme jednu hodinu Techniky venovali príprave papierových srdiečok. Z pedagogického hľadiska získali praktickú zručnosť, doplnili si potrebné vedomosti a precvičili jemnú motoriku.


  fotoalbum sa zobrazí po kliknutí na obrázok
  02.03.2017 10:32 | viac »
 • Piataci kuchármi
  Podľa plánu práce Techniky sa naši piataci venovali aj pečeniu muffinov. V školskej kuchynke sa zvŕtali ako naozajstní kuchári, o čom svedčí aj priložený album, len je škoda, že necítite tú vôňu, ktorá sa šírila celou miestnosťou, ba i ďalej.  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
  02.03.2017 10:21 | viac »
 • Keďže sa blíži Valentín, naši šikovní žiaci 5. ročníka na hodinách Techniky pripravili malé darčeky, na ktorých usilovne pracovali. Snahu a výsledky práce si môžete pozrieť vo fotoalbume.


  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok

  02.03.2017 10:22 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy