• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Účasť na výstave betlehemov v Poľsko-slovenskom dome (4. odd., 2023)

• 21.11.2023 13:35
        • Ten vianočný večer hviezda svietila jasná.
          V tej maštaľke kľačí žena nebesky krásna.
          Na rukách má dieťatko zavinuté na ľahko,
          na slamu ho ukladá, až zaspí sladko.

Žiadne obdobie v roku nie je tak vhodné na zblíženie ako advent a Vianoce. Nebolo to inak ani u nás v ŠKD. Rozhodli sme sa, že sa zapojíme do súťaže betlehemov. Hneď pri prvej myšlienke sa deti s nadšením pustili do jeho zhotovenia. Jeden prišiel s nápadom, ako by mal betlehem vyzerať, druhý priniesol slamu, tretí prírodniny, z ktorých bol prevažne zhotovený. Spoločne sme vyrobili dva betlehemy. Zvlášť chcem poďakovať žiačke 5.B Veronike Chrušč, ktorej starý otec na Ukrajine zhotovil drevený základ pre betlehem a mamka ho priviezla.

Celá práca nám trvala asi 2 týždne a jej výsledok si môžete pozrieť v Poľsko-slovenskom dome do 17. decembra.
          vych. E. Kovácsová a deti ŠKD