• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Apríl - ako sme ho trávili popoludní v ŠKD (1. odd., 2023)

• 03.05.2023 09:16
        • Apríl je za nami. Uplynul veľmi rýchlo, ale bol bohatý na aktivity v našom oddelení. Keďže v tomto mesiaci boli aj Veľkonočné sviatky, dokončovali sme s niektorými deťmi veľkonočné pozdravy a učili sa vinšovačku. Keďže vajíčko je symbol života, vyrábali sme kuriatka v škrupinke, jedno popoludnie sme mali zábavno-súťažný kvíz. Opäť sme navštívili školskú knižnicu, v ktorej sme si čítali z detských kníh. Z odpadového materiálu sme si vyrobili skákajúce žabky. Deťom sa to veľmi páčilo, každý si svoju hračku hneď vyskúšal a zobral domov. Narcis určite potešil nie jednu mamku, tak sme si ich výrobu tiež vyskúšali a myslím si, že sa každému vydaril. Dňa 21. apríla, ku Dňu Zeme, sme zbierali odpadky v okolí školy. Takto  sme aj my svojou troškou prispeli ku krajšiemu životnému prostrediu, v ktorom denne žijeme. Deti kreslili, čo by na planéte Zem chceli, a čo na ňu rozhodne nepatrí. Keďže už vonku rozkvitli púpavy, tak sme maľovali aj tie. Verím, že sa deťom všetky aktivity v tomto mesiaci páčili a musím ich pochváliť za ich usilovnosť.
          L.M.