• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Marec v ŠKD (1. odd., 2024)

• 03.04.2024 14:08
        • Marec je zaujímavý mesiac. V marci začína jar, všetko postupne kvitne, zelená sa a vonku nás jarné slnko čoraz viac pohládza svojimi teplejšími lúčmi. V tomto mesiaci sme zažili aj veľa milých a pekných chvíľ. Preto sa s nimi chcem podeliť.

Začiatkom mesiaca sa deti učili, ako si môžeme predpestovať zeleninu za oknom, a v teplejších dňoch ju vysadiť v záhradke. Vyrábali sme darčeky k MDŽ a deti sa naučili pre mamky aj básničku. Pripravovali sme jarnú výzdobu, kuriatko vo vajíčku, ovečky a zdobili sme aj vajíčka na výstavu, ktorá sa konala v Poľsko-slovenskom dome. Vonku sa oteplilo, tak sme si zahrali aj futbal, dievčatá proti chlapcom, keďže deti rady hrávajú túto hru. Je pri nej síce stále rušno, ale o to je väčšia zábava. Upratovali sme areál školského dvora, zdobili sme si vyfúknuté vajíčka a posledný týždeň pred Veľkonočnými sviatkami sme boli na výstavách v meste. Navštívili sme výstavu v Poľsko-slovenskom dome, kde si deti spoznávali svoje vyzdobené kraslice, navštívili sme aj Dračiu jaskyňu a so záujmom si pozreli aj nainštalovanú výstavu fotografií zo života našej školy. Zúčastnili sme sa aj ďalšej výstavy v Okresnom osvetovom stredisku. Deti si na záver zakúpili drobné suveníry, ktoré im, verím, budú pripomínať tento deň. V posledný deň pred veľkonočnými prázdninami sa chlapci, ale aj dievčatá, učili vinšovačky. Verím, že na nich počas návštevy svojich blízkych nezabudli. Takže toľko v skratke tento zaujímavý mesiac.
          L.M.