• Aktivity 1.-4. ročníka

• Škola v prírode 2020/2021 - deň 4

• 09.10.2020 10:55
        • Vo štvrtok ráno nás počasie v Kežmarských Žľaboch prekvapilo, konečne nepršalo. Tak po krátkej rozcvičke a raňajkách sme sa rýchlo obliekli, aby sme mohli stráviť dopoludnie vonku. Pani učiteľky si pre nás pripravili športové zábavno-súťažné dopoludnie, počas ktorého sme ako tímy Tatranské medvede, Tatranské orly a Tatranské svište zbierali body v športových disciplínach, zábavných súťažiach, ale aj vo vedomostnom kvíze o tatranskej prírode a Belianskej jaskyni. Poriadne sme sa zapotili pri prekážkovom behu, behu s loptičkou na rakete, hádzaní kruhov na cieľ a kotúľaní lopty po vyznačenej dráhe. Ako sa správne orientovať  a správať na turistických chodníkoch sme sa dočítali na náučných tabuliach, ktoré sme  vyhľadali v najbližšom okolí. Aj vedomostný kvíz sme zvládli hravo, lebo počas návštevy Belianskej jaskyne sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o jej vzniku, jaskynnej vápencovej výzdobe, živočíchoch v nej žijúcich a o okolitej tatranskej prírode. Vyhodnotenie celého dopoludnia bolo prekvapivé, všetky tri tímy získali rovnaký počet bodov a umiestnili sa na prvom mieste. Za naše snaženie sme všetci získali medaily a sladkú odmenu.

Po obede a krátkom odpočinku sme rýchlo zvládli úlohy z matematiky, slovenského jazyka a pani učiteľka nás bližšie oboznámila s machmi, lišajníkmi a hubami, ktoré sme počas dopoludnia nazbierali v okolitom lese. Veľmi nás zaujalo pozorovanie štruktúry machov a lišajníkov mikroskopom. V závere popoludnia sme sa pustili do tvorenia. Úlohou každého tímu bolo namaľovať to najzaujímavejšie, čo sme doteraz v škole v prírode zažili. Z našich obrázkov, sme potom spoločne vytvorili plagát o našej Škole v prírode. Večer sme sa zabávali, súťažili a tancovali na rozlúčkovej diskotéke.

Mgr. A. Malegová