Navigácia

Letný tábor Čarovné leto 2019

1.7. - 3.7.2019 (vych. Marcinovová, Goboňová)

Školské povinnosti sa skončili a konečne prišli dlho očakávané prázdniny. Tak, ako každý rok, aj tento sa mohli žiaci prihlásiť do nášho tábora, spoznať nových kamarátov a zažiť dni plné radosti, smiechu a nezabudnuteľných zážitkov. Prvé dni v tábore boli plné očakávania. Po krátkom zoznámení sme sa vybrali na výlet do B. Kúpeľov. Prešli sme sa po kyslíkovej dráhe, zastavili sa pri jazierku a oddýchli si pri besiedke. Na ceste domov sme sa zastavili na výbornú zmrzlinu. Druhý deň bol tiež veľmi krásny, slnečný, preto sme ho strávili na letnom kúpalisku. To bolo radosti... Deti sa mohli vyblázniť vo vode, krásne sa opáliť a cesta domov bola plná spevu. Aj tento deň bol plný zážitkov. Na tretí deň sme sa vybrali do prírodovedného múzea. Bolo tam veru čo obdivovať. Deti pozorne počúvali a oči nespúšťali z tých krásnych prírodnín a zvierat... Verím, že si z týchto dní odniesli veľa krásnych zážitkov, spoznali nových kamarátov a hlavne krásne spomienky, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

4.7.2019 (S. Kšonžeková, J. Uporská)

Dňa 4.7.2019 sme úspešne ukončili prvý týždeň tábora Čarovné leto, ktorý sa konal v ŠKD pri ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1 v Bardejove. Dopoludnie sme príjemne strávili túrou na ranč Konské srdce, kde sa deti za doprovodu majiteľky ranča, Katky, povozili na koníkovi menom Hviezda, k čomu prikladáme fotodokumentáciu. Po dlhej túre deti popoludní oddychovali v knižnici na vankúšoch pri počúvaní rozprávky. Po oddychu sme pristúpili k odovzdávaniu diplomov a malých vecných darčekov.

8.7. – 9.7.2019 (S. Kšonžeková, J. Uporská)

Začiatok nového týždňa sa niesol v duchu zoznamovania. Deti absolvovali niekoľko úsmevných zoznamovacích hier. Družstvá Lienok a Motýľov si zasúťažili v športových disciplínach, popoludní oddychovali na vankúšoch pri čítaní kníh v knižnici a neskôr sa vyšantili na detskom ihrisku na tenisových kurtoch. Ani v tento deň nechýbala aj sladká odmena.

V nasledujúci deň sme po ranných hrách a súťažiach navštívili mestskú radnicu s osobným výkladom sprievodkyne. Samozrejme sme nezabudli na letné osvieženie, zmrzlinu. Po dobrom obede deti opäť oddychovali na vankúšoch v knižnici s knihou v ruke, ale zároveň nám niektorí dobrovoľníci čítali z knihy nahlas. Najhúževnatejší čitatelia boli vyhlásení za kráľov čitateľov a odmenení drobnou sladkou odmenou. No nezabudli sme ani na ostatných a popoludní dostali priestor opäť všetky deti a kto chcel, predviedol svoj talent v súťaži „Tábor hľadá talent“. Spievalo sa a tancovalo, mnohí veľmi milo prekvapili. Deti boli taktiež odmenené sladkou drobnosťou a na záver, aby niekto neobišiel naprázdno, si po športových súťažiach zamaškrtili už všetky deti.

10.7. - 12.7.2019 (L. Mačejová)

Deti počas týchto dní čaká mnoho pekného, zaujímavého. Streda bola zameraná na športovo-zábavné aktivity pod názvom Pripraviť sa! Popoludní sme strihali, skladali a lepili. Vyrábali sme motýľov z farebných papierov, ktoré nám skrášľujú školský areál. Štvrtok budú deti absolvovať výlet do Bardejovských kúpeľov, kde si pozrú Národopisné múzeum. Piatok ich čakajú poníky a hľadanie pokladu. Pri tom všetkom sme nezabudli, ani na oddych a relax. Po výbornom obede, ktorý nám denne pripravovali milé tety kuchárky, sme trávili odpočinkovými aktivitami v školskej knižnici. A záver celého tábora deti čaká hľadanie pokladu. Takto sa pre niektoré deti skončí dvojtýždňové zaujímavo strávené leto plné hier, zábavy, nového, nepoznaného, zaujímavého spoločne s pani vychovávateľkami. 

My už len môžeme skromne konštatovať, veriť a dúfať, že deťom sa v našom tábore páčilo. Tu sú fotografie, ktoré zachytávajú aktivity.


Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou
    Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
  • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
    jedáleň - 0911 530 166
    materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy