• Slovenský jazyk a literatúra

• Čítame radi na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom

• 09.07.2021 22:28
        • „Zostaňte doma!“ počúvali sme v poslednom období počas lockdownu. Čím si vyplniť čas? Príde vhod KNIHA. Domáce poličky kníh v čase zatvorených kníhkupectiev sme nemohli doplniť novými titulmi, mestské knižnice boli zatvorené, školské knižnice tiež. Tí, ktorí radi čítame, sme museli siahnuť po knihách, ktoré sme už niekedy čítali, alebo sme nemali na niektoré čas.

V období dištančného vyučovania sa podarilo našej škole obohatiť žiacku a učiteľskú knižnicu o nové tituly. Ako sme zrealizovali náš zámer? Keď Ministerstvo školstva SR vyhlásilo  v decembri 2020 výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku na nákup knižných titulov „Čítame radi “, aj naša škola sa zapojila a mali sme maličkú nádej,  že by sme mohli získať peniaze na nákup kníh. Keďže nám táto výzva nevyšla, tak sa naša pani riaditeľka Mgr. Milena Kravcová rozhodla zveľadiť z vlastných zdrojov žiacku knižnicu nielen zakúpením 80-tich kníh a 14-tich audiokníh, ale aj novým nábytkom a kobercom, na ktorom si deti pri knižných aktivitách môžu oddýchnuť.

Vzhľadom k veľkému záujmu o tento projekt boli v roku 2021 uvoľnené finančné prostriedky na pokračovanie tohto rozvojového projektu  pod názvom „Čítame radi 2“ vo výške 400 000 €. Ministerstvo vybralo úspešné projekty z tých žiadateľov, ktorých projekty neboli v dôsledku obmedzených finančných prostriedkov v decembri 2020 podporené.

Vo výzve „Čítame radi 2“ sme boli úspešní a získali sme plnú sumu – 800 eur – náš knižný fond sa opäť obohatil a priniesol do poličiek žiackej knižnice 81 nových kníh z oblasti beletrie a odbornej literatúry, ktoré môžu žiaci a učitelia využívať. Už teraz naša pekne zariadená knižnica vytvára priestor na prácu s knihami. Našou snahou je, aby deti čítali rady a mali k dispozícii aktívnu a veku primeranú literatúru.

Veľké Ďakujem patrí našej pani riaditeľke Mgr. Milene Kravcovej, ktorá pravidelne zveľaďuje knižný fond a prostredie našej školskej knižnice. Žiaci našej školy majú z toho obrovskú radosť, keďže veľmi radi čítajú.

Poďakovanie patrí kníhkupectvu Panta Rhei, ktoré nám pomohlo zabezpečiť knihy, ktoré sme si vybrali a poskytlo škole i zľavu, z ktorej sme mohli zakúpiť ešte niekoľko kníh navyše.

Mgr. Peter Vasilega, zodpovedný za vedenie žiackej knižnice

Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.[nomore]