• Iné

• Ako sme sa zabávali a relaxovali pri úlohách z komplementárnych predmetov

• 05.11.2020 11:30
        • Máme za sebou jesenné prázdniny, ktoré sa v tomto školskom roku niesli v úplne inom duchu ako tie predchádzajúce. Pokojnú dušičkovú atmosféru ovplyvnili udalosti, ktoré súviseli s pandémiou Covid–19. A tá ovplyvnila aj život našej školy. V mesiaci október sa vyučovanie presunulo do našich domácností, učitelia sa prihovárali svojim žiakom len z obrazoviek a monitorov, všetko bolo zrazu oveľa náročnejšie ako v školských laviciach. Napriek tomu sme to všetci zvládali a preto si naši usilovní žiaci a aj ich rodičia mohli v posledných dňoch pred jesennými prázdninami trochu oddýchnuť od počítačov, tabletov, či mobilov. Ich úlohou bolo čo najviac relaxovať v jesennej prírode, športovať, tvoriť a skrášľovať svoje príbytky jesennými dekoráciami. Všetci žiaci našej školy sa s chuťou pustili do plnenia úloh z komplementárnych predmetov – výtvarnej, hudobnej a telesnej výchovy. Ich cieľom bolo nakresliť, namaľovať alebo rôznym spôsobom stvárniť písmenkové vitamíny, jabĺčka, ovocie a zeleninu a pripomenúť si význam zdravej výživy. Zachytiť premeny jesennej prírody vo svojich kresbách, maľbách, kolážach alebo v zaujímavých fotografiách. Vytvoriť plagát o tom, ako svojim dodržiavaním hygienických opatrení môžu zabrániť šíreniu nebezpečného ochorenia Covid–19. Úlohou z telesnej výchovy bolo rozhýbať svoje telo pri relaxačných cvičeniach, pri práci v záhrade alebo pri potulkách v prírode. Nezabudnúť pri tom pozbierať odpadky, vnímať krásu jesennej prírody a relaxovať so svojimi najbližšími.

Ako sa našim malým aj veľkým žiakom darilo plniť tieto úlohy, sa môžete pozrieť v našich fotoalbumoch:

Jesenné aktivity - práce 1. ročník

Jesenné aktivity - práce 2. ročník

Jesenné aktivity - práce 3. ročník

Jesenné aktivity - práce 4. ročník

Jesenné aktivity - práce 5. - 8. ročník

Jesenné aktivity - práce 9. ročník

Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.[nomore]