• Iné

• Bubnovačka 2019

• 02.12.2019 11:27
        • Týrané a zneužívané dieťa o svojom tajomstve často mlčí. Nedokáže sa nikomu zdôveriť, často nevie, kde má hľadať pomoc. Preto je dôležité s deťmi rozprávať aj na takúto vážnu tému, všímať si a počúvať, čo sa nám svojim správaním snažia naznačiť.

19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí. Práve preto si organizácie pôsobiace na Slovensku v oblasti ochrany detí pred násilím zvolili 19. november za deň, v ktorom sa uskutočnila najväčšia Bubnovačka roka. Cieľom bolo symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“  sa niesla Slovenskom v hlasnom rytme bubnov v čase 10.00–11.00 hod.

Do celoslovenskej akcie sme sa zapojili aj my: riaditeľstvo školy, učitelia a žiaci. V pondelok 18.11.2019 triedni učitelia so žiakmi diskutovali o dôležitosti ochrany detí pred násilím. V utorok, 19.11.2019, boli v priestoroch vestibulu od rána vysielané videá s témou ochrany detí pred akýmkoľvek násilím. O 10.30 hod. sa na školskom dvore zišlo skoro 600 žiakov našej školy spolu s pedagógmi. Všetci, či už bubnovaním na bubnoch, hrncoch, pokrievkach, mištičkách, plastových fľašiach, farbičkách a paličkách vyjadrili svoj postoj - odsúdenie násilia páchaného na deťoch. Chceli sme všetkým ukázať, že deti a ich hlas sú dôležité! Nenechajme detský hlas zaniknúť...

[nomore]