• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Súťažné októbrové popoludnia (1. odd., 2023)

• 06.11.2023 10:45
        • O tom, že deti rady súťažia, niet pochýb. Slnečné lúče a počasie nám aj v tomto mesiaci priali a súťažili sme nie iba v oddelení, ale aj vonku. Deti si vyskúšali, že rolka od toaletného papiera sa dá využiť aj pri hre. Verte mi, hry s týmto druhotným materiálom sme využili netradične a budeme z neho ešte v ďalších mesiacoch aj niečo pekné vyrábať.

Ďalšou súťažou bola aktivita v šikovnosti a sústredenosti, ale aj v pozornosti. Deti súťažili v prenášaní loptičky na tenisovej rakete. To bolo povzbudzovania a kriku na školskom ihrisku.

Poslednou súťažnou aktivitou bola vedomostná súťaž družstiev. Vytvorených bolo 5 družstiev po 5 detí. Každý jeden z družstva musel odpovedať na súťažnú otázku. Každé družstvo získavalo slniečka na bodovej nástenke, víťazné družstvo získalo 5 slniečok, druhé štyri, ...a to družstvo, ktoré získalo najnižší počet slniečok, získalo dve, keďže na treťom mieste boli zhodne dve družstvá.

Dúfam, že aktivity sa deťom páčili a že si deti zmerali svoje zručnosti, ale aj svoje vedomosti hravou formou.
          L.M.