Navigácia

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Vitajte na stránke školy!

Milí žiaci,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, známky, fotoalbumy a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Streda 26. 2. 2020

Statistics

Počet návštev: 5105268

Narodeniny a meniny

Dnes (Streda 26.2.2020)
Karin Hodabová (9.B)
Viktor Jackanin (9.C)
Viktor Vilček (4.B)
Zajtra (Štvrtok 27.2.2020)
Patrik Leo Makranský (4.A)
Nikola Marková (5.C)
Nikola Mikušová (5.B)
Karolína Raganová (6.B)
Alex Čorba (8.C)
Alexander Achejev (5.B)
Alexander Jurko (2.C)
Alexander Katanik (3.C)
Alexander Maňko (3.C)
Pozajtra (Piatok 28.2.2020)
Zlatica Hliboká (8.C)
Mgr. Anna Surmiková
Mgr. Zlatica Slezáková

Novinky


 • MŠ - Karneval 2020 - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Okresné kolo matematickej olympiády žiakov 5. a 9. ročníka

  Dňa 29. januára 2020 sa v priestoroch Základnej školy Bartolomeja Krpelca uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády žiakov 5. a 9. ročníka. Našu školu reprezentovali v kategórii MOZ 5 Roman Chovan a Matúš Tomčo z 5.C, Daniel Janeček z 5.B. V kategórii MOZ 9 nás reprezentovali Samuel Chovan z 8.B a Bibiána Bereščáková z 9.B. Najviac sa darilo Samuelovi Chovanovi, ktorý so ziskom 15 bodov sa stal úspešným riešiteľom a obsadil v silnej konkurencii solídne 5. miesto. Samuelovi srdečne gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

  Okresné kolo matematickej olympiády žiakov 5. a 9. ročníka - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • 17. ples ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  Funkčný pracovný kolektív sa stretáva aj v mimopracovných priestoroch, v mimopracovnom čase na mimopracovných príležitostiach. Utužujú sa tak vzťahy, prispieva to k lepšej atmosfére na pracovisku, formálne sa mení na neformálne, vzniká niečo ako „podniková kultúra“. V zamestnaní trávime množstvo svojho času. Je dôležité, aby sa tam človek cítil príjemne. „Pod Vinbargom“ sa o tieto veci snažíme viacerými spôsobmi.

  Kolektív pracovníkov, rodičov a priateľov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom sa dňa 14. februára 2020 (valentínsky piatkový večer) stretol v bardejovskom Hoteli Šariš na v poradí už 17. plese ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove. Prípravy pred plesom sme rozhodne nepodceňovali, všetko bolo precízne chystané a myslelo sa aj na najmenšie detaily. Oplatilo sa! Na pozvaných hostí čakal útulne nachystaný priestor Hotela Šariš a chutné jedlo.

  Úvodným komentárom pozvaných hostí privítala moderátorka plesu Mgr. Alena Malegová. V kultúrnom programe vystúpili žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy KESEL z Bardejova (tanečníci D. Žofajová, E. Banasová, G. Šverha, S. Šimová sú zároveň aj žiakmi našej ZŠ s MŠ). Ľudovým spevom sa predstavilo súrodenecké duo Laury (4.A) a Dávida (3.A) Čuškových za hudobného doprovodu Mgr. Petra Vasilegu a Mgr. Jána Šoltésa. Krásnym spevom modernej piesne úvodný program uzatvorila Sofia Chovancová (7.B). Prítomným hosťom sa následne prihovorila Mgr. Milena Kravcová, riaditeľka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove. Pani riaditeľka privítala na plese aj dvoch poslancov mestského zastupiteľstva mesta Bardejov: Mgr. Pavla Goriščáka a Ing. Maroša Micenka.

  Nasledovala kvalitná zábava, o ktorú sa postarala hudobná skupina AVANTI z Bardejova. Tanec, spev, dobré víno, priateľské rozhovory... O tom všetkom sú plesy. Bolo nám naozaj výborne! V tombole čakalo na hostí 102 cien, niektoré boli naozaj atraktívne. Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí prispeli do tohtoročnej bohatej tomboly. Bez ich prispenia by ples, resp. tombola nemala patričnú atraktivitu.

  Po tombole pokračovala výborná zábava až do skorých ranných hodín. Každý, kto nad ránom zo sály odchádzal, si pochvaľoval kvalitne pripravený ples. Kto nebol, môže ľutovať, resp. plánovať – lebo dátum ďalšieho školského plesu je už stanovený. 12. február 2021, ak dožijeme, sa všetci opäť zídeme na „podvinbargskom“ plese. Budeme radi, ak naše pozvanie neodmietnete...

  Mgr. Ján Šoltés
  za kolektív učiteľov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Úspech na obvodovom kole Biologickej olympiády

  Dňa 10.2.2020 sa uskutočnilo obvodové kolo 54. ročníka biologickej olympiády, kategórie C - Teoreticko–praktickej a projektovej časti. Tejto súťaže sa zúčastnili žiačky 9.B triedy, Klaudia Haromová a Hana Harbaľová. Súťaž pozostávala z riešenia praktickej laboratórnej úlohy a vedomostného testu z oblasti botaniky, zoológie a znalostí ľudského tela. S náročnými úlohami si poradili nasledovne. Žiačka Klaudia Haromová sa umiestnila na 11. mieste a Hana Harbaľová sa umiestnila na 1. mieste a postúpila na krajské kolo súťaže, ktoré sa uskutoční 26.3.2020 v Prešove. Srdečne blahoželáme a držíme palce!

  Mgr. Alena Malegová

  Úspech na obvodovom kole Biologickej olympiády - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • MŠ - Oznam

  Oznamujeme rodičom, že od 11.02.2020 (utorok) do 14.02.2020 (piatok) prevádzka v materskej škole nebude z dôvodu chrípkových prázdnin. Prevádzka sa začne 17.02.2020 – v pondelok.

  Karneval sa prekladá na 19.02.2020 – streda.

 • ŠKD - V školskej knižnici

  Dňa 22.1.2020 deti zo Školského klubu trávili čas v školskej knižnici. Bola streda, úloh bolo pomenej a vonku nepriaznivé počasie. Ideálny čas na prijemne strávené popoludnie. V prvej časti sme si prečítali rozprávku. Deti mali za úlohu pozorne počúvať. V druhej časti nasledovala zaujímavá aktivita. Úlohou detí bolo na pripravené otázky odpovedať. Týkali sa prečítanej rozprávky. Odpovede tvorili pomocou pripravených písmen. Bola to zábava. Deti sa hrali a zároveň si upevňovali svoje vedomosti. Aj takto sa dá tráviť popoludnie v ŠKD.

  L.M.

  ŠKD - V školskej knižnici - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Na výstave v poľsko-slovenskom dome

  Dňa 29.1.2020 sme s deťmi zo Školského klubu navštívili Poľsko-slovenský dom, v ktorom sa konala výstava pri príležitosti 75. vyročia oslobodenia mesta Bardejov. Deti si pozorne prezreli vystavené exponáty. Chlapcov najviac zaujali zbrane a granáty vtedajšej doby. Potom sme sa presunuli do vedľajšej miestnosti, kde nám bol premietnutý krátky 10-minútový film, ktorý stručne zachytával vojnové obdobie. Vo filme bolo poukázané na to, že môžme byť vďační a šťastní, že žijeme v bezpečnej krajine. Bez hrôz a vojen. Sme vďační a je potrebné šíriť aj takouto formou medzi deťmi osvetu. Ďakujeme organizátorom.

  L.M.

  ŠKD - Na výstave v poľsko-slovenskom dome - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Karneval 2020

  Fašiangové obdobie je charakteristické množstvom plesov a karnevalov. Aj v našej škole sa stal karneval krásnou tradíciou. Deti sa naň tešia celé týždne a rozmýšľajú, akú masku si tento rok oblečú. Pekne vyzdobená jedáleň, ktorú zdobili žiaci 2. stupňa pod vedením pani učiteľky Chovanovej, nápadité masky, ktoré sa snažili zaujať nielen farebnosťou, ale aj originalitou a šantiace deti, nič z toho nechýbalo ani na tohtoročnom karnevale, ktorý sa konal 6.2.2020. Tanečné kolá striedali zábavné súťaže, masky tancovali a naša jedáleň sa zaplnila rozprávkovými a filmovými postavičkami, zvieratkami, super hrdinami a ich rozžiarenými tvárami. O skvelú zábavu sa staral deťmi obľúbený zabávač Rasťo (p. Zamborský). V závere karnevalu dostali všetky deti kinder vajíčko s drobnými školským pomôckami, za čo chceme poďakovať naším sponzorom, a tiež vedeniu školy za finančnú podporu a zabezpečenie pohostenia pre deti. Naše poďakovanie patrí aj všetkým rodičom, ktorí využili svoju tvorivosť a vynaliezavosť pri tvorbe masiek a prispeli k dobrej nálade a radosti všetkých detí.

  S. K.

  ŠKD - Karneval 2020 - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Účesy, účesy, ach tie účesy...

  Takto sa spieva v známej pesničke od Beáty Dubasovej. Aj keď podľa kalendára by mala byť zima, vonku to tak nevyzerá. Aby sme si spríjemnili popoludňajšiu činnosť v ŠKD, zorganizovali sme pre deti zábavné popoludnie a deti si navzájom vytvárali účesy bežné, na každý deň, ale aj spoločenské. Milo ma prekvapili aj chlapci, ktorí sa zapojili do akcie a vytvárali účesy s veľkou chuťou. Pomáhali si gélmi, dievčatá gumičkami, sponkami, čelenkami, či flitrami. Skutočne bolo na čo pozerať. Vytvorili sme oveľa viacej fotiek, ale nedopatrením sa zachovalo len týchto pár.

  Vych. E. Kovácsová

  ŠKD - Účesy, účesy, ach tie účesy... - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Zimné tvorenie

  Zima je krásne ročné obdobie, ktoré k nám prichádza každý rok. Všetko sa zrazu zmení na rozprávku s bielou perinou. K zime patria aj zimné športy, ale aj stavanie snehuliakov s mrkvovými nosmi a farebnými šálmi. Aj my sme chceli pani zime ukázať, akých snehuliakov vieme postaviť. Perinbabka však k nám bola skúpa a tak sme sa rozhodli, že si snehuliakov namaľujeme. Všetci sme sa tešili, lebo sa nám naozaj vydarili. Na záver sme zavolali Perinbabke, aby na nás na budúce nezabudla...

  Haló Perinbabka

  Chumelenie je dnes slabé
  zavoláme Perinbabe.
  Nech napečie koláče,
  nech perinu poskáče.

  A ona hneď cupi-dupi!
  Už padá sneh do chalupy.
  Na každého husto sneží,
  na holúbkov, na nábreží.

  Perinbabka, ty si zlato,
  ten tvoj sniežik stojí za to.
  A spieva nám vo vzduchu.
  Padám, deti, juchuchú....

  5. odd. vych. Marcinovová

  ŠKD - Zimné tvorenie - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy