• Projekt Mosty Unesco

• ErasmusDays 2024 pokračujú

• 16.10.2024 13:16
        • Po pondelkových online hodinách s Rumunskom (trieda vs. trieda) sme dnes pokračovali celodennou akciou v tejto celoeurópskej iniciatíve. Vybraní žiaci nášho Školského UNESCO klubu sa ráno zhromaždili v klubovni školy. V úvode Mgr. Ján Šoltés prezentoval myšlienku Erasmu, výhod a možností pre mladých ľudí v dnešnej dobe. Taktiež sa vysvetlila myšlienka ErasmusDays. Neskôr sa prezentoval podrobne projekt UNESCO BRIDGES (2024 – 2026). A potom sa žiakom prostredníctvom video dokrútky prihovorila z Londýna absolventka našej školy Simona Andrušková. Pre myšlienku UNESCO BRIDGES je to ideálna osoba – je zo Slovenska, jej snúbenec je z Rumunska, otec istý čas pracoval vo Francúzsku.

O 10:35 začal medzinárodný míting za účasti všetkých partnerov projektu. V úvode stretnutia pani riaditeľka školy Mgr. Milena Kravcová spolu s Mgr. Evou Barbuľakovou, vedúcou Oddelenia školstva a športu, oficiálne otvorili náš Školský klub UNESCO. Prezentoval sa certifikát od Slovenskej komisie pre UNESCO.

Potom už na rad prišli samotní žiaci partnerských krajín, ktorí sa v krátkosti predstavili. Bol to prvý kontakt zúčastnených žiakov v projekte. Spevom sa prezentovala naša žiačka Laura Čušková, ktorá v tradičnom kroji upútala pozornosť partnerov.

Počas dnešného dňa sa v školskej kuchynke pripravovali zahraničné jedlá: palacinky s karamelizovanými jablkami, čokoládou a šľahačkou (Francúzsko), Bolonské špagety (Taliansko) a fazuľová polievka s údeným bravčovým mäsom (Rumunsko). Jedlá pripravovala so žiakmi Mgr. Renáta Kicová.

Dnešný deň sme si užili v pohodovej atmosfére. Projekt UNESCO BRIDGES beží a my sa z toho veľmi tešíme. Ďakujeme za spoluprácu všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k naozaj vydarenej akcii.
          Mgr. Ján Šoltés
          Mgr. Katarína Vagaská

Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.