• Iné

• Aktivity na rozvoj logického myslenia 2023/2024

• 16.11.2023 13:19
        • Opäť sa aj v tomto školskom roku na našej škole organizovali aktivity na rozvoj logického myslenia. Táto akcia sa konala pod záštitou iniciatívy Rozumieme nadaným (Centrum poradenstva a prevencie Sabinov) pod taktovkou učiteľa a špeciálneho pedagóga Ľuboša Lukáča, ktorý je organizátorom a autorom veľmi populárnej Logickej olympiády. Do logických aktivít sa zapojili žiaci 5.A a 6.B triedy.

Zaujímavá vyučovacia hodina sa konala v 5.A triede, kde si žiaci rozvíjali logické myslenie rozborom logických úloh, spoločného riešenia, zdôvodňovania a argumentácie.

Žiaci v 6.B si mali možnosť vyskúšať LOGIFORMES, ktorá je tiež určená na rozvoj logického myslenia, tvorivosti, fantázie a predstavivosti prostredníctvom didaktickej pomôcky LOGIFORMES. Deti pracovali s niekoľkými informáciami súčasne (farba, tvar, pozícia) a precvičovali rôzne schopnosti (dedukcia, analýza, syntéza, hľadanie logickej väzby a správneho riešenia). Myslenie nadaných školákov potrápili zadania označené piktogramom (motýľ, panda, sova) postupne od jednoduchého k zložitejšiemu.

Ďalšou zaujímavou aktivitou u šiestakov bol Magický svet Juraja Jakubiska. Prostredníctvom kultovej rozprávky PERINBABA sa deti preniesli do magického sveta slovenského režiséra Juraja Jakubiska. Počas stretnutia spoznali život Jakubiska, jeho tvorbu, ale aj jeho obrovský talent v oblasti fotografie, výtvarného umenia a filmu. Mimoriadne úspešný projekt priniesol deťom možnosť nazrieť do pokračovania príbehu o Lukášovi a jeho kmotry PERINBABY a bohatej fotodokumentácie zo stretnutí s Jurajom Jakubiskom, fotografií z natáčania pokračovania obľúbenej rozprávky, zážitkov a zaujímavostí o filme PERINBABA A DVA SVETY.

Už teraz sa tešíme na ďalšie pokračovanie aktivít na rozvoj logického myslenia v radoch našich žiakov, ktoré aj pri úsilí logicky myslieť prinesú najmä veľa nových informácií, zábavu a oddych.