• Aktivity 1.-4. ročníka

• Plavecký výcvik 2018

• 17.12.2018 13:08
        • Vedieť plávať predstavuje komplexnú a trvalú zručnosť, ktorá sa významnou mierou podieľa na kvalite zdravia. Plávanie je ideálna aktivita, ako sa udržať fit po celý život. Je vhodná pre každú vekovú kategóriu. V školských vzdelávacích programoch prináša žiakom nové podnety na zatraktívnenie vyučovania, odstránenie plaveckej negramotnosti a zvýšenie ich telesnej zdatnosti.

V adventnom období absolvovali žiaci 4.C a 4.B základný plavecký výcvik v krytej plavárni v Bardejove. Pod dohľadom skúsených a kvalifikovaných učiteľov si osvojili základy plávania plaveckého spôsobu kraul. Cieľom plaveckého výcviku bolo naučiť žiakov vo vode správne dýchať, splývať, ponárať sa a orientovať vo vode tak, aby boli schopní v závere výcviku preplávať spôsobom kraul šírku bazéna. Žiaci mali z plávania a pobytu vo vode obrovskú radosť. Všetci dokázali, že voda a plávanie sú im veľmi blízke. Denne sa tešili na záverečné hry vo vode, kde sa mohli dosýta vyšantiť. Na záver základného plaveckého výcviku dostali žiaci „Mokré vysvedčenie“, ktoré im bude pripomínať čas strávený v bazéne a veselé zážitky v spoločnosti svojich spolužiakov.