• Matematika

• Finančná gramotnosť 2023

• 11.04.2023 12:05
        • Učenie sa finančnej gramotnosti u detí je dôležité pre ich budúcnosť, preto existuje množstvo programov a iniciatív, ktoré sa snažia tejto téme venovať. Jednou z takýchto iniciatív je aj súťaž s názvom Finančná gramotnosť pre štvorčlenné družstvá žiakov 3. a 4. ročníka, ktorá sa konala 4. a 5. apríla 2023. Pre každé družstvo pani učiteľka Čopáková, spolu s vybranými žiakmi 8.B triedy, pripravila sériu úloh na finančnú a čitateľskú gramotnosť. Cieľom tejto súťaže je zlepšiť finančné vzdelanie detí v rámci školského prostredia a rozšíriť ich vedomosti o financiách. Finančná gramotnosť je kľúčová pre úspech v živote a zúčastnenie sa na takejto súťaži je pre žiakov skvelý spôsob, ako sa hravou formou zoznámiť s peniazmi.
          Súťaž pozostávala z niekoľkých kôl, v ktorých sa žiaci stretli s rôznymi témami a otázkami z oblasti financií. Vďaka súťaži žiaci zistia, ako rozumne nakladať s peniazmi, ako plánovať svoje výdavky, a ako vytvárať rozpočet. Súťaž tiež podporuje rozvoj kritického myslenia, logického uvažovania a komunikatívnych zručností, ktoré sú v budúcnosti dôležité nielen v oblasti finančnej gramotnosti.