• Matematika

• SGBOJ - naši deviataci úspešne zabojovali

• 02.03.2021 07:35
        • Súkromné gymnázium DSA v Bardejove zorganizovalo už druhýkrát matematicko-logickú súťaž 4-členných družstiev v riešení zaujímavých úloh z matematiky pod názvom SGBOJ pre žiakov 8. a 9. ročníka. Keďže epidemiologická situácia neumožnila, aby súťaž prebehla prezenčne, prebiehala online. Do tejto súťaže sa zapojili aj naši žiaci, ktorých na súťaž pripravovala Mgr. Čopáková. V stredu 17. 2. 2021 naše družstvo v zložení: kapitán Samuel Chovan, členovia Miriam Majerníková, Adela MojdisováBruno Mačej, všetci z 9. B triedy, sa posadilo pred obrazovky počítačov a zmeralo si svoj dôvtip a um s družstvami zo základných škôl bardejovského okresu. Tvrdý boj sa vyplatil, pretože si po dvoch hodinách vybojovali krásne 2. miesto so ziskom 54 bodov, a iba s trojbodovou stratou na prvé družstvo. Výsledky súťaže pri jednotlivých žiakoch budú zohľadnené v prijímacom konaní na DSA. Gratulujeme!