• Občianska náuka

• Deň Ukrajiny - 26.6.2023

• 29.06.2023 08:59
        • Pondelkové popoludnie bolo venované deťom z Ukrajiny, ktoré navštevujú našu školu. V spolupráci s učiteľmi si pripravili bohatý program, v ktorom nechýbalo prezentovanie miest, odkiaľ pochádzajú, školy, ktoré navštevovali, ukrajinské básničky, ale aj slovenské piesne a básne. Program následne predstavili svojim rodičom i pozvaným hosťom. Na záver vystúpenia si všetci spoločne zaspievali Červenú kalinu. Po krásnom, pútavom a emotívnom programe pani riaditeľka odovzdala deťom osvedčenia o absolvovaní kurzu Slovenský jazyk ako cudzí jazyk. Nakoniec sme si všetci pochutnali na ukrajinských a slovenských jedlách, ktoré pre tento výnimočný deň nachystali mamičky ukrajinských deti a pani učiteľky, ktoré s deťmi pracovali.

Ďakujeme vedeniu školy za príležitosť zorganizovať Deň Ukrajiny, pani učiteľkám a pánovi učiteľovi za pomoc, prípravu a prácu s deťmi, mamičkám za chutné jedlo, pozvaným hosťom za čas, ktorý si pre nás našli, ale hlavne deťom za úžasný program, nadšenie a odhodlanie pre projekt Deň Ukrajiny.

Fotoalbum sa otvorí po klliknutí na obrázok.[nomore]