• Usmernenia ohľadom COVID-19

• Ďalšie uvoľňovanie opatrení

• 10.06.2020 10:37
        • Skvelé správy! Minister školstva Branislav Gröhling dnes počas tlačovky na Úrade vlády SR oznámil veľký návrat detí a žiakov do škôl, a tiež úpravu niektorých opatrení.

AKO TO BUDE PO NOVOM ⬇️
          - rušia sa limity počtov detí v triedach
          - prevádzka školy bude stanovená z pôvodných 9 na maximálne 10 hodín
          - ruší sa povinné meranie teploty – po novom je to formou odporúčania a bude náhodné
          - ruší sa „Prehlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa pre materskú školu“. V platnosti však stále ostáva vyhlásenie zákonného zástupcu o bez infekčnosti dieťaťa
          - ruší sa zákaz besiedok, posedení a podobných hromadných akcií (budú sa riadiť aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR)
          - zrušený 10 minútový limit na zotrvanie zákonného zástupcu v priestore školy – odporúča sa však minimalizovať ich čas zotrvania v priestoroch školy
          - zrušené organizovanie osôb pred školou
          - povolenie umývania zubov detí v materských školách
          - pridáva sa podmienka zverejnenia oznamu na vchodových dverách školy, za akých podmienok dieťa/žiak nemôže nastúpiť do školy (zverejnený bude na stránke www.minedu.sk).

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.