ŠKD - Vianočná akadémia spojená s tvorivými dielňami

Dňa 14.12.2017 sme sa predstavili rodičom, starým rodičom, priateľom školy v priestoroch krásne vyzdobenej školskej jedálne. Výzdobu nám pripravili pani učiteľky I. stupňa, za čo im touto cestou veľmi pekne ďakujeme, pretože ňou prispeli k nádhernej vianočnej atmosfére.  Všetky oddelenia školského klubu usilovne pripravovali a nacvičovali s deťmi svoj program.  Vopred sme všetkých pozvali pozvánkami, aj osobne. Program bol o to zaujímavejší a obohatený tvorivými dielňami, na ktorých sme zdobili napečené medovníčky, ktoré nám ochotne napiekla rodina Jančíkova. Všetky panie vychovávateľky usilovne pracovali a pripravili so svojimi deťmi pestrý a veľmi krásny Vianočný program. Deťom očká len tak žiarili, keď vystúpili a videli v publiku svojich najbližších. Každé oddelenie zaujalo svojou pestrosťou, originalitou, nápadom týchto predvianočných dní. O zvukovú kulisu sa nám postaral pán učiteľ Mgr. Ján Šoltés a atmosféru zachytil svojím objektívom pán učiteľ Ing. Dušan Kuča. Chcem poďakovať touto cestou aj p. Štofkovej, a ďalšej rodine, ktorá nechce byť menovaná za to, že  nám pomohli a prispeli svojou výzdobou k skrášleniu priestoru a celej predvianočnej atmosféry. Nezabúdame a ďakujeme aj milým tetám kuchárkam a pani vedúcej školskej jedálne za chutný čajík, za zapožičanie tácok a obrusov.

Je obdobie predvianočné, kedy sa každý má na chvíľu zastaviť, bilancovať, nezabúdať pomáhať, obdarúvať, prinášať radosť. Veríme, že aj my sme aj takouto troškou prispeli k tomu, aby sa každý čo i len na maličkú chvíľku zastavil, spomalil, obdaroval svojho blízkeho, či už úsmevom, dobrým, milým, láskavým slovom, objatím, alebo iba slovíčkom mám ta rád, ďakujem, prepáč.

Želám Vám v tomto čase hlavne veľa zdravia, pretože ak máme to, máme veľmi veľa, veľa šťastia, lebo aj to je v živote každého človeka veľmi potrebné, veľa lásky, lebo ona je soľou života a bez nej niet život na Zemi a veľa porozumenia, pohody, radosti a spokojnosti v Novom roku 2018. Krásne Vianoce.

L.M.