Navigácia

ŠKD - Aktivita Bezpečná cesta domov

Dňa 11.10.2019 sme navštívili dopravné ihrisko, aby sme si mohli vyskúšať niektoré situácie, s ktorými sa stretávame ako chodci na ceste. Vysvetlili sme si, že chodci použivajú predovšetkým pravú stranu chodníka, cez cestu prechádzame cez prechod pre chodcov. Tam, kde nie je, ideme kolmo cez vozovku. Aby nás vodiči lepšie videli, nosíme na svojom oblečení alebo na aktovke reflexné doplnky, ktoré nám pomôžu bezpečne prejsť cez cestu. Pripomenuli sme si dôležité pravidlá pri prechádzaní cez cestu. "Pozriem vľavo, vpravo, vľavo, vpravo."

Po vozovke bez chodníka chodíme vľavo po krajnici. Ak sme skupina, chodíme vpravo a to najviac dvaja vedľa seba. Všetko sme si to mohli vyskúšať a zahrať sa na chodcov a vodičov. Tí, ktorí boli vodiči, museli rešpektovať dopravné značky ako napr. Daj prednosť v jazde, Prechod pre chodcov a Stop. Tí, ktorí boli chodci, museli dávať pozor pri prechode cez cestu. Naučili sme sa niektoré dopravné značky a zdokonalili sme si jazdu na bicykloch.
Po príchode do ŠKD sme si ešte raz zopakovali niektoré dopravné značky, načo nám slúžia, pre koho sú určené a aké dopravné značky už poznáme. Tie, ktoré si deti najviac zapamätali, si mohli aj nakresliť.
Vych. Marcinovová

Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou
    Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
  • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
    jedáleň - 0911 530 166
    materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy