• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Popoludnie v školskej knižnici s hosťom - pani učiteľkou Cidilkovou (1. odd., 2024)

• 09.04.2024 10:35
        • Marec je mesiac knihy, keďže sme sa zladili v dátume až v deň 3.4., kedy si naša milá hostka, pani učiteľka Cidilková, veľmi ochotne, už po tretí krát, našla pre naše deti čas a venovala mám z neho jedno pekné popoludnie po veľkonočných prázdninách. Stretnutie sme naplánovali v školskej knižnici. Pani učiteľka prítomným deťom prečítala rozprávku O kohútikovi a sliepočke. Všetci pozorne počúvali, pretože nasledovalo herecké obsadenie. Každý, kto prejavil záujem, si mohol vyskúšať, aké to je zahrať si jednu rolu v tejto rozprávke. Deti sa hlásili a my sme spoločne vybrali hercov, ktorí sa zdarne ujali svojich rolí. Od sliepočky, kohútika, studne, pána, panej, kosca... až po pána horára. Deti, krásne ste sa všetci zhostili svojich rolí, aj tí, ktorí ste stvárnili ďalšie sliepočky v tejto rozprávke. Za odmenu každý jeden dostal od pani učiteľky sladkú odmenu v podobe lízanky, za čo našej hostke veľmi pekne ďakujeme. Deti v závere tiež vyslovili naše poďakovanie v mene nás všetkých, aj v mene vedenia školy a venovali sme hostke črepníkový kvietok, ktorý pani učiteľke bude pripomínať naše milé popoludnie, a venovali aj kresbičky. Aj ja ďakujem za milú návštevu a za dezert, ktorý mi hostka venovala, a našej ochotnej pani sekretárke za prípravu pohostenia. Verím, že sme spoločne strávili milé a zaujímavé popoludnie.
          L.M.