• Aktivity 1.-4. ročníka

• Finančná gramotnosť pre 3. a 4. ročník

• 21.04.2022 10:40
        • Bez základnej znalosti finančnej gramotnosti to má človek v dnešnej dobe ťažké. Všade samé čísla, percentá... ako sa v nich vyznať? My preto nezaháľame a učíme finančnú gramotnosť už na prvom stupni. V dňoch 31. 3. 2022 a 7. 4. 2022 sme pre žiakov 3. a 4. ročníka zorganizovali súťaž, v ktorej si 4-členné družstvá otestovali, ako sú na tom s finančnou gramotnosťou. Pre každé družstvo pani učiteľka Čopáková, spolu so žiakmi 7.B triedy, pripravila sériu úloh na finančnú a čitateľskú gramotnosť. Družstvá sa celkom zapotili pri riešení úloh, ale aj zabavili, keďže počas prestávok boli pre nich prichystané rôzne zábavné aktivity. Napríklad aj hra, v ktorej hľadali skryté čokoládové mince. Súboj o víťazstvo v súťaži bol nakoniec veľmi tesný a rozhodovala najlepšia tímová spolupráca. Víťazi si odniesli malé odmeny a diplomy, ktoré im budú pripomínať tento deň.