• Aktivity 1.-4. ročníka

• Rozprávková noc s Andersenom 2023 a Statočný cínový vojačik

• 11.04.2023 13:25
          • Žiaci 1.B, 3.A, 3.B a 4.B triedy, zo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove, sa po roku opäť zapojili do medzinárodného projektu Noc s Andersenom 2023.
            V školskej knižnici zažili večer a noc plnú dobrodružstva a zábavy.

Pripomenuli si život dánskeho rozprávkara H. CH. Andersena (2. apríla 1805 - 4. augusta 1875) a jeho tvorbu. Vypočuli si rozprávku Statočný cínový vojačik, ktorá bola hlavnou témou rozprávkovej noci. Porozprávali sa o osude cínového vojačika a baletky. V rozprávkovej  šifre lúštili názvy rozprávok a v čarovnom vreci ich čakali predmety, ktoré bolo potrebné rozdeliť do rozprávok. Po splnení úloh sa vybrali na nočné putovanie školou sprevádzané svetlom bateriek. Doputovali až k mape Slovenska, na ktorej museli nájsť rieky, mestá a pohoria, ktoré dostali za úlohu. Svoju šikovnosť preukázali aj pri zhotovovaní vojenských čiapok a nácviku vojenského pochodu. Samozrejme nesmela chýbať ani tanečná zábava. Túlanie sa školskými priestormi počas noci skončilo slastným spánkom medzi knihami a rozprávkovými postavami v školskej knižnici. Ranné jemné zvonenie zobudilo žiakov do ďalšieho dňa. Neostávalo im nič iné ako sa rozlúčiť s knižnicou, knihami, pobaliť si veci a vyobjímať rodičov, ktorí ich už netrpezlivo čakali.

Samozrejme, nesmel chýbať ani Pamätný list ako spomienka na odvahu a zručnosť, ktorú preukázali počas Noci s Andersenom v škole a školskej knižnici. Žiaci našej školy vedia, že hoci žijeme v čase moderných technológií a sociálnych sietí, čítanie kníh má stále svoj význam a je vždy zábavné a moderné.
            4.B, 3.A, 3.B, 1.B, Mgr. Golecová, Mgr. Kicová, Mgr. Maťašová, Mgr. Volčková

• Osmijanková literárna záhrada 2023

• 11.04.2023 13:19
          • Žiaci prvého až štvrtého ročníka nečakali na marec – mesiac kníh, ale už v priebehu februára ich lákali knihy v OKDG a najmä kniha schovaná na výstave v Osmijankovej literárnej záhrade. Kým si z nej prečítali, museli sa predrať lesom hádaniek, šifier, prísloví a porekadiel, popletenými plotmi a rýmami a rozprávkovými postavami ukrytými v tajomnom strome. Všetky úlohy hravo zvládli a mohli si prečítať rozprávky o Osmijankovi a Osmidunčovi.

• Hviezdoslavov Kubín 2023 - 1. stupeň - školské kolo

• 28.02.2023 09:16
          • Vo štvrtok 23. februára 2023 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín 2023. Súťaže sa zúčastnili víťazi triednych kôl 2. až 4. ročníka. V jednotlivých kategóriách sa umiestnili títo žiaci:

Poézia:
            1. miesto - Hermína Grichová 3.C
            2. miesto - Alexandra Hana Patkaňová 2.B
            3. miesto - Ivona Maňková 3.C
            Cena poroty - Olívia Zamborská 3.A

Próza:
            1. miesto  - nebolo udelené
            2. miesto -  Zoja Gduľová 4.A
            3. miesto -  Tereza Renčková 4.B
            Cena poroty - Adrián Polčan 4 B

Víťazom srdečne blahoželáme!

• Miss bábika 2023

• 28.02.2023 09:06
          • Aj tento školsky rok naše prváčky a druháčky súťažili v starostlivosti o svoje bábiky v súťaži Miss bábika 2023. Po predstavení svojej bábiky každá z nich svojmu „dieťatku“ zaspievala uspávanku. Porota pozorne sledovala celé dianie, hodnotila samostatný prejav, vystupovanie aj spev.

1. miesto a titul Miss bábika 2023 získala Alexandra Hana Patkaňová z 2.B, 2.miesto a 1. vicemiss bábika sa stala Elissa Fellegiová z 2.A triedy a 3. miesto a titul 2. vicemiss bábika získala Natália Kučová z 1.A. Ostatné súťažiace získali krásne 4. miesto.

Víťazkám blahoželáme!